Kanadského herce Eugena Levyho po celém světě proslavila role „správňáckého“ Noaha Levensteina, otce Jima, kterého si zahrál Jason Biggs. Komedie Prci, prci, prcičky z roku 1999 se dočkala hned dalších sedmi stejnojmenných snímků a Levy je jediným hercem, který si zahrál ve všech pokračování. 

Herec, režisér, producent, hudebník a spisovatel Eugene Levy se narodil do židovské rodiny 17. prosince 1946 a před měsícem tak oslavil své 74. narozeniny. Vlastním jménem je Robert Jangro a jméno Levy používá jako pseudonym. Proslavily jej především vedlejší role ve filmech jako Prci, prci, prcičky, Zbožňuju trable, Lásce na stopě, Jako vejce vejci, Dvanáct do tuctu, Jeden den v New Yorku a také se objevil v populárním animovaném seriálu Simpsonovi. Jako herec se stal vyhledávaným a to i díky svému výraznému vzhledu a aktivní je i nadále.

U filmu se objevil naposled v roce 2012 v Prci, prci, prcičky: Školní sraz a poté propůjčil hlas animovaným postavičkám v Dům kouzel (2013) a Hledá se Dory (2016). Poslední seriálová role byla v loňském roce v sitcomu Schitt’s Creek, kde hraje hlavní roli, je zároveň i jeho tvůrcem a scenáristou a objevuje se v něm společně se svými dětmi, synem Danielem (37) a dcerou Sarah (34). V seriálu hraje i Catherine O’Hara, kterou známe jako matku Kevina McCallistera z komedie Sám doma.

Jeho manželkou je od roku 1977 uznávaná hollywoodská scenáristka Deborah Divine (61). V roce 1973 vydal biografii s názvem James Weldon Johnson: Black Leader, Black Voice.

Daniel Levy jde ve stopách svého otce a svou kariéru zahájil jako moderátor na MTV Canada. I se svým otcem získali za své působení jako herci, producenti a scénáristé hned několik ocenění. Daniel se vloni v jednom rozhovoru přiznal, že je gay.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz