Aktéři známé televizní reality show Výměna manželek, kterou vysílá televize Nova, nejspíše sami nečekali, jak obrovský ohlas vyvolá epizoda, v níž se mezi vyměněnými manželskými páry objevili herci Matěj Stropnický a Daniel Krejčík. Nebylo to sice poprvé, co se jim k účasti v této reality show podařilo nalákat známé tváře a díky tomu zvýšit klesající sledovanost, avšak to, co dokázali Matěj s Danielem, se dosud nikomu nepodařilo.

Namísto obvyklého výsměchu a jízlivých či závistivých poznámek se tento sympatický homosexuální pár dočkal uznání, obdivu a velké podpory. Matěj Stropnický na svém Facebooku popisuje, že na všechny projevy přízně a pomoci ani nestačí reagovat, protože kdyby měl na každý odpovědět, musel by zastavit práce na opravách zdevastovaného zámku, kde se svým partnerem žije. A že je tam práce jako na kostele, se mohl přesvědčit každý kdo „Výměnu manželek“ viděl. Všem, co se ozvali, vzkazuje: „Strašně moc děkuji za ten proud příjemných slov, vlídnosti, ocenění a podpory, který se na mě už několikátý den valí, v životě jsem ho v takové míře nepoznal, ba naopak a trochu na sebe žárlím, protože mi přijde, že jsem udělal i lepší věci než je Výměna, ale tak to prostě je.“

Jenom show, ne realita

Matěj se také otevřeně vyjadřuje k těm názorům, v nichž ho diváci Výměny chválí, že se hodně změnil k lepšímu a že ho jako politika (byl členem Strany zelených) dříve nemuseli. Někteří se přiznávají, že nyní by ho klidně volili. Sám jejich nadšení poněkud krotí a vzkazuje, že se změnil pouze trochu, stejně jako se vyvíjí některé jeho názory, nicméně upozorňuje, že ve „Výměně manželek viděli“ pouze reality show a nikoliv realitu jako takovou. „Jsem taky někdy protivnej, umíněnej, ba i línej,“ kaje se. Zároveň ale připomíná, že jeho dřívější obraz „protekčního spratka“, „salonního levičáka“ nebo „ekofašisty“ rovněž utvářela média. A má samozřejmě pravdu.

Je to fantastické

Přesto považuje za fantastické, že mnozí lidé mu a Danovi nabídli pomoc, třeba brigádu, nebo dokonce přispěli na nutnou opravu zámecké střechy. Za pět dnů se díky jim vybralo kolem osmdesáti tisíc korun. Prozradil též, že odměnou za Výměnu Danovi „přiletěl“ do zámku klavír ze sousední Radiče. Na zveřejněných fotografiích zdokumentoval složitou logistiku, jak se hudební nástroj, široký 137 centimetrů, snažil jeřáb prostrčit stejně širokým oknem, a nakonec se to naštěstí podařilo. „Je tam ještě ta ucpávka v tom Suezským průplavu, že bych jim mohl logisticky píchnout?“ vtipkoval po úspěšné operaci.

Čím dál více

Na jeho další zprávu opět reagují čtenáři s nadšením a radostí a těší se, že nyní budou prohlídky zámku i s koncertem. Jak je z četných reakcí zřejmé, mnoho z nich se na ně chystá. „Až budou prohlídky, ráda bych váš zámek navštívila. Fandím vám oběma, čím dál víc,“ vzkazuje Matějovi a Danovi například Andrea.

Matěj i Dan proto zůstali se svými fanoušky v neustálém kontaktu, ať na Facebooku nebo Instagramu, kde si s nimi dopisují a povídají. Je to stejně zajímavé jako „Výměna manželek.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Podělte se o svůj názor: