Dalo by se říct, že filmy podle komiksových předloh zažívají zlaté období. Ale zatímco diváci téměř vždy fandí filmům studia Marvel (MCU), u konkurence v podobě filmů podle příběhů z DC Comics je tomu naopak. Je pravda, že společnost Warner Bros., která má na starosti právě tvorbu filmů s postavami ze světa DC Comics, občas natočí filmy, které jsou diváky i kritikou přijaty poměrně dobře, ale je jich rozhodně méně. Batgirl, jejíž sólový film se právě začal natáčet, však bude jistě chtít patřit k těm lepším. No a rozhodně na to má.

Jeden z režisérů filmu, Adil El Arbi, sdílel snímek z natáčení, na kterém je vidět klapka s logem filmu na stole hlavního hrdiny.

Postava Batgirl v komiksech byla ve skutečnosti členkou policejního sboru, takže nás první fotografie může utěšit, že se tvůrci alespoň v některých ohledech tentokrát drží předlohy. Tím však dobré zprávy nekončí.

Autorkou scénáře je Christina Hodson, která sice napsala scénář k jednomu ze slabších filmů tohoto univerza, a to k Birds of prey (Podivná proměna Harley Quinn), ale paradoxně napsala scénář k dalšímu komiksovému filmu, tentokrát zaměřenému na postavu Flashe. A jelikož si vedení Warner Brothers nepochybně uvědomuje, že Flash se musí vydařit, věříme, že vedení společnosti ví, co dělá, takže doufáme, že scénář k Batgirl je v dobrých rukou.

Důvodem, proč je projekt opravdu v dobrých rukou, je však herecké obsazení. Ačkoli hlavní roli ztvární málo známá Leslie Grace, sekundovat jí bude oscarový herec J. K. Simmons, který si zopakuje roli Jamese Gordona, ale především obsazení záporáka ve filmu vzbuzuje velká očekávání. Bude to postava Firefly, kterou hraje Brendan Fraser, velká hvězda filmů z přelomu tisíciletí. Tato kdysi velká hvězda, která si zahrála ve filmech jako Smlouva s ďáblem nebo trilogie Mumie, se kvůli řadě problémů na několik let stáhla z „áčkových“ projektů a nějakou dobu o ní nebylo slyšet vůbec. V posledních letech se pomalu vrací a je o ní slyšet stále častěji.

Ať to už ale dopadne jakkoli, na kasovní úspěch v kinech může tento film s klidem zapomenout. Film poběží přímo na streamu a to na HBO Max.

Zdroj: collider.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Kto som? Filmový a v posledných rokoch aj seriálový nadšenec. No pri dlhých zimných večeroch nepoviem nie ani knihe, hoci tam fičím takmer výhradne na hororovej tematike.