Pokud jste po zhlédnutí týmovky Justice League odcházeli z kina nespokojeni, pak nejspíše kvůli tomu, že v průběhu natáčení došlo k razantním změnám a finální verze snímku tak neodpovídala původní vizi režiséra Zacka Snydera. To se ale příští rok změní, protože na scénu přichází tzv. Snyder Cut – důkaz, že se masové prosby a tužby fanoušků mohou přeci jen vyplnit.

Co přesně se stalo během natáčení?

Když dosedl na režisérské křeslo Zack Snyder, vše vypadalo v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla skupinka hrdinů po úspěšných projektech jako jsou Strážci (Watchmen / 2009) a Muž z oceli (Man of Steel / 2013) dopadnout s průměrným hodnocením. Bohužel se stalo něco, s čím nikdo nepočítal. Autumn Snyder, dcera režiséra, spáchala sebevraždu. Zacka to pochopitelně vzalo a ačkoliv byly přípravy v plném proudu, nakonec se rozhodl dobrovolně projekt opustit a strávit co nejvíce času s rodinou. Studio Warner Bros. mu nabídlo, že premiéru filmu odloží, což Snyder ale odmítl.

Na jeho místo tedy nastoupil Joss Whedon (Avengers 1, 2, Buffy, přemožitelka upírů), který měl snímek dokončit, upravit scénář podle Snyderovy předlohy a zrealizovat nařízené přetáčky. V neposlední řadě také zkrátit materiál na délku 120 minut a pokud možno se vyvarovat narážkám na případné pokračovaní, tedy vytvořit film co nejvíce samostatný a naservírovat divákům pořádnou akční jízdu.

Diváci s výsledkem spokojení nebyli

Po premiéře schytal snímek od fanoušků ohromnou masu negativních ohlasů, přičemž vinili právě Whedona, který temné DC Univerzum přetvořil na lacinou podobiznu marvelovského světa. Humoru zde bylo až příliš a mnohdy do jednotlivých scén ani nezapadal, chyběl tomu ucelený řád a příběh obsahoval trhliny. To vše v kombinaci s volnou rukou scenáristů zapříčinilo podprůměrnou akční podívanou, kdy jsme byli svědky několika příběhových linií narychlo splácaných dohromady a okořeněných nezajímavým záporákem v podobě Steppenwolfa. 

Co se musí Justice League nechat, je poutavá hudba a digitální triky, kterých bylo ovšem víc, než dost a po půl hodině už diváka bolely nejenom oči, ale i hlava. Podtrženo sečteno, týmovka Justice League nedopadla tak, jak měla a už po několika měsících začaly vznikat petice a prosby, aby se Zack Snyder k projektu vrátil a sestříhal novou verzi s původním plánem. Přidali se i samotní herci jako Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman) a Ben Affleck (Batman), kteří tuto skutečnost sdíleli na všech sociálních sítích. Podporu vyjádřili i další herci, třeba Dave Bautista či Ryan Reynolds.

Snyder Cut potvrzen. Na co se tedy můžeme těšit?

Je třeba zdůraznit, že snímek ještě neexistuje a tudíž není připraven k vydání. Vše se musí sestříhat, upravit a seskládat tak, jak to zamýšlel Zack Snyder před svým odchodem za rodinou – efekty, hudba a další, to vše bude stát produkci o 30 milionů dolarů více, jak informoval server The Hollywood Reporter. Zadruhé se musí zmínit fakt, že žádný z herců se na plac vracet a dotáčet scény nebude. Nedávno se sice objevily spekulace o tom, že Snyder kontaktoval Cavilla s prosbou o návrat kvůli dotáčkám se Supermanem v černém obleku, ovšem nic oficiálně potvrzeno nebylo.

Co se týká stopáže, tak ta by měla mít 4 hodiny, ovšem někteří se domnívají, že tvůrci z celovečerního filmu vytvoří „sérii“ o 6 částech, kdy každá zahrne příběh jednoho z hlavních hrdinů. Co je na tom pravdy se dozvíme v následujících měsících.

Kromě Batmana (Ben Affleck), Flashe (Ezra Miller), Supermana (Henry Cavill), Cyborga (Ray Fisher), Aquamana (Jason Momoa) a Wonder Woman (Gal Gadot) se můžeme těšit na nové vedlejší postavy, z nichž každou bude provázet plnohodnotný původ a příběh. Oznámen byl Green Lantern, Ryan Choi alias Atom, Martian Manhunter a Darkseid, který bude se Steppenwolfem sledovat veškeré dění na Zemi a tahat za nitky. Je toho opravdu spousta a dle slov původních tvůrců se máme opravdu na co těšit.

Závěrem

Shrnuli jsme vše, co potřebujete vědět o nově chystaném Snyder Cutu. Na závěr jen připomeneme, že snímek se do kin nepodívá, neboť bude dostupný pouze na americké streamovací službě HBO Max. My Evropané se můžeme jen modlit, aby práva na exkluzivní tituly odkoupila společnost HBO GO, abychom si původní nezkreslenou verzi skupinky Justice League mohli vychutnat také. Snyder Cut je zkrátka tím pravým důkazem, že i nemožné se může stát skutečností, pokud o to fanoušci opravdu stojí.

Embed from Getty Images

Jste rádi, že k tak zásadnímu rozhodnutí došlo? Těšíte se na staré známé, ale i nové postavy pod křídlem režiséra Zacka Snydera? Podělte se o své názory níže do komentářů a diskutujte!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz