Nedávno do našich kin vstoupil hororový snímek Sestra (The Nun), který je již pátým filmem ze série V zajetí démonů. Tentokrát zamíříme do tajuplného opatství v Rumunsku, kde místní jeptiška spáchá sebevraždu. Vatikán proto pošle kněze a novicku, aby tuto situaci prošetřili a zjistili, zdali je tamní půda stále posvátná. Zajímavosti o snímku s démonickou jeptiškou, naleznete níže.

  • Sestra je pátým filmem ze světa V zajetí démonů a příběhově se odehrává před všemi doposud vydanými filmy. Odehrává se v roce 1955 v Rumunsku.
  • Během natáčení v Rumunsku měl štáb problémy s místní zvěří, konkrétně tedy se stádem ovcí, které hned první den natáčení přecházelo přes cestu, čímž zablokovalo vozovku a zpomalilo natáčení o několik hodin. O pár dní později to stejné stádo zablokovalo cestu znovu.
  • Autor světa V zajetí démonů, James Wan, měl na mysli velmi specifický vzhled Valaka. Proběhl casting s více jak sto lidmi, mezi kterými byli i muži. Nakonec byla do role Valaka obsazena Bonnie Aarons.
Bloody Disgusting
  • Démon Valak je inspirován skutečností. Jméno Valak pochází z mytologie a verze, kterou máme možnost vidět ve filmu se od té skutečné dost liší. Ve skutečnosti je totiž Valak vyobrazován jako malé dítě s křídly, jezdící na pozoruhodném stvoření.
  • Démon Valak, alias démonická jeptiška, se objevil již ve filmu V Zajetí démonů 2. Tato postava sklidila takový úspěch, že se dočkala vlastního filmového zpracování, kterým je právě Sestra, která rozšíří jeho příběh.
  • Režisér filmu Corin Hardy prozradil, že během natáčení snímku jej navštívili dva duchové. Během natáčení prý viděl dva členy štábu, které neznal. Když se později díval na záznamy z kamer, nikoho nenašel. Hardy později spekuloval, zdali se nejednalo o duchy zesnulých rumunských vojáků, kteří dohlíželi na natáčení.
  • Před oficiálním trailerem vyšel krátký teaser, který měl sedm sekund, během kterých divák nic neviděl, tedy až na poslední dvě sekundy, kde nečekaně a velmi nahlas, zakřičela démonická jeptiška alias Valak. YouTube tento teaser krátce po jeho vypuštění zablokoval z důvodu, že byl příliš děsivý.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz