Myslím, že co se týče světoznámého pojmu Zaklínač, nebo Geralt z Rivie, či Bílý Vlk, není pro nikoho z Vás neznámý, a věřím, že i mezi Vámi se najdou lidi, kteří se neskutečně těší na seriál, kolem kterého se stále objevují útržkovité informace. Jednou z aktuálních informací podle oficiálního instagramového účtu je datum premiéry, který je stanovený na 20. prosince 2019, tedy seriálu se dočkáme ješte tento rok, o čemž jsme Vás také informovali nedávno. V tomto článku najdete 10 důvodů, proč by měl být seriál skvělý. 

Zdroj: https://www.instagram.com/thewitchernetflixnotofficial/
 1. Seriál Zaklínač se bude vyznačovat jedinečným přístupem k fantasy žánru, který jsme ještě na malé obrazovce neviděli: slovanské kořeny, charaktery s nejednoznačou morálkou, hrdinou, který nechce být označován jako hrdina, což je změnou oproti klasickému fantasy žánru.
 2. Všechny knihy, které mají sloužit jako zdrojový materiál, jsou již dokončeny. Tvůrci seriálu tedy nebudou muset ukončit seriál dříve, než samotný autor, jako to bylo třeba při seriálu Hra o trůny.
 3. I když tady existují monstra, magie a proroctví, tak má svět Zaklínače také jasné kořeny v našem světě. Setkáme se s problémy reálneho života, jako je rasismus a předsudky. Uvidíme příběhy inspirované mytologií, pohádkami, ale také události inspirované naší vlastní historií.
  Zdroj: www.instagram.com/thewitchernetflixnotofficial/
  Zdroj: www.instagram.com/thewitchernetflixnotofficial/
 4. Posádka seriálu je posedlá zdrojovým materiálem. Henry Cavill, který Geralta z Rivie ztvární, a také výkonná producentka Lauren Schmidt Hissrich, milují knihy, ale i hry a dokonce také soundtrack ke hře. To znamená, že v seriálu se objeví i méně významné postavy, jako třeba kapitán Segelin, nebo bard Draig Bon-Dhu.
 5. I když je rozsah knih o Zaklínači o mnoho kratší, než Píseň ledu a ohně, je tam hodně lásky, kterou lze zkoumat a ponořit se do ní. Příběh se bude pojit s deseti královstvími s vlastní historií, erby a rodokmeny. V seriálu uvidíme nespočet monster, které nám budou připadat podivné, ale zároveň důvěrně známé. Nesmíme opomenout ani jedinečné povolání zaklínačů s vlastní morálkou, bojovým stylem a filozofií.
 6. Místa natáčení vypadají skvěle a atmosféricky. Husté lesy, historické hrady, strašidelné zříceniny, nádherná pohoří – tohle všechno v Zaklínači uvidíme.
  Zdroj: https://twitter.com/netflixwitcher
 7. Režiséři, kteří jsou zodpovědní za několik skvělých epizod jiných seriálů, jako například Game of Thrones, Rome, House of Cards, Black Sails, Outlander, Madam Secretary nebo marvelovka Daredevil, tedy Alik Sakharov, Charlotte Brändström a Alex Garcia Lopez.
 8. Ačkoliv je svět zaklínačů temný a nebezpečný, díky jemnému smyslu pro humor autora Andrzeja Sapkowského se v seriálu dočkáme i osvěžujících zábavných scén.
 9. Pro seriál kromě herců pracuje spousta talentovaných lidí: výrobci mečů, řemeslníci a kostyméři. Pozornost věnovaná detailům bude velkolepá: meče, oblečení, ampulky na lektvary, zbraně, děsivá monstra, erby, nábytek a tak dále.
  Zdroj: https://twitter.com/netflixwitcher
 10. Dočkáme se krvavých a velkolepých bitev a bojů s čaroději a mágy, obrovskými armádami či dokonce možná i s draky. Ale také tu bude nespočet tichých, vřelých a intimních chvil.

Co říkáte na důvody, kvůli kterým se na seriál Zaklínač vyplatí podívat? Vím, že někteří z Vás nejsou stále ztotožněni s hereckým obsazením, ale věřím, že po přečtení tohoto článku byste mu mohli dát šanci. Já tedy od seriálu očekávám hodně, dokonce bych byla ráda, kdyby se vyšplhal alespoň na úroveň Hry o trůny, při jisté konstelace hvězd by mohl být i lepší. Co od seriálu očekáváte Vy? Vaše názory nám neváhejte napsat dolů do komentářů a pravidelně sledujte náš web, aby Vám neunikla žádná z novinek ze světa filmů a seriálů. 

-reklama-