V seriálu Zaklínač se setkáme také s postavou Crach an Craita, přezdívaného „mořský kanec“, který je na internetu často skvělým zdrojem pro zaklínačské meme obrázky. Herec Blair Kincaid, který v seriálu tohoto mocného Skelligana ztvární, poskytl exkluzivní rozhovor pro portál Redanian Intelligence o čase stráveném na natáčení. Více se dočtete níže v článku. 

RI: Pravděpodobně si uvědomujete, že hrajete ikonu. Většina fanoušků zná Crach an Craita jako stárnoucího, ale divokého lorda bojovníka z her. V knihách jsme se s touto postavou seznámili v o mnoho mladším věku, kdy ještě nenašel své místo ve světě. Kde se s ním setkáme v seriálu a jak byste popsal tuto postavu?

BK: Hned od začátku, co mě do role obsadili, jsem byl rád, „OK, tak jsem Crach… a abych byl úpřimný, od té doby jsem byl plný očekávaní. V knihách je stále zuřivým bojovníkem, ale je mladší, bojechtivý a má se co učit. Myslím, že je příjemné vidět, jak se Crach stal „mořským kancem“, kterého každý zná a miluje. Crach je také temperamentní, sebevědomý, ovládá umění války a jí a pije, dokud neodpadne.

RI: Vaše postava a její společnost pochází z ostrovů Skellige, velmi vzdáleného a odlišného místa v zaklínačském univerzu. Můžete nám říct, čím se odlišuje postava Cracha a jeho krajanů? Uslyšíme váš skotský přízvuk?

BK: Myslím, že je to vzdálenost od pevniny, protože na ostrovech jste méně ovlivňováni jinými způsoby života. Lidé jsou na ostrovech vychovaní mořem a jeho drsným (krásným) podnebím. A někteří by možná řekli, že mořský kraj je náchylný k útoku… Ne však tehdy, když vlastníte nejsilnější loď v zaklínačském univerzu. Mluvím… No… Pokud uslyšíte velštinu, pravdědobně se díváte na špatný seriál. :)

RI: Jsme si jisti, že konkurence pro tuto roli byla opravdu silná. Co si myslíte, že vám to přineslo?

BK: Abych byl úpřimný, nejsem si zcela jistý. Když jsem se dostal na konkurz, tehdy jsem věděl, že bych opravdu chtěl hrát postavu Crach an Craita. Sophie je navíc skvělá castingová režisérka a opravdu se stará, aby jste byli v pohodě, což opravdu pomůže podat při castingu ten nejlepší výkon.

RI: Jak jsme již zmínili, Crach je dobře známý díky jeho vyobrazení ve hrách, ale seriál je vlastně založen na knihách. Vzali jste si z nich inspiraci?

BK: Četl jsem mnoho fantastických teorií a diskuzí, ale abych byl úpřimný, když čtete knihy, všechny postavy jsou tak jasné, víme, kým jsou a je tam ten nejdůležitější zdrojový materiál, tedy je to o něco jednodušší.

RI: S vaší postavou se v knize setkáváme na velké hostině, na které je přítomno několik dalších postav, které zjevně budou také součástí seriálu. Představujeme si, že tato scéna byla pro seriál chaotická, vzhledem k tomu, že se jedná o tolik postav. Jak náročné bylo natáčení?

BK: Mé velké „zrzavé rty“ nic neprozradí. Mohu říct jen tolik, že na natáčení bylo hodně legrace a všichni se chovali mile a profesionálně. A z toho, co jsem dosud viděl, to vypadá úchvatně.

RI: Na sociálních sítích jsme viděli, že jste sdílel několik fotografií s dalšími postavami ze seriálu a vypadalo to, že jste si užili hodně legrace! Jaká byla atmosféra na natáčení? A byly tam nějaké nezapomenutelné okamžiky?

BK: Neumím si představit lepší atmosféru. První den byl o nervy, ale postupně se to zlepšilo. Vzpomínám si, že jsem se porozhlédl po všech, jak tvrdě pracovali a při tom se bavili, a měl jsem ten moment, kdy si říkáte: „To je ten důvod, proč to dělám.“

RI: Henry Cavill je zjevně na scéně obrovským jménem. Fanoušci by nám asi neodpustili, kdybychom se na to nezeptali, takže… potkal jste Henryho psa? (A jaké to bylo pracovat s Henrym?)

BK: Práce s Henrym byla skvělá, je to opravdu milý chlap, profesionál, který tvrdě pracuje. Naučil jsem se pár věcí, když jsem ho sledoval v akci.

RI: V knihách váš příběh zahrnuje tajemného muže, který se změnil v monstrum. Co nám můžete říct o přístupu seriálu ke vzhledu monster, aniž byste něco vyzradil? Musel jste použít svou fantazii?

BK: Celý tým je úžasný. Když procházíte místem natáčení, jste doslova přemístění do zaklínačského univerza. Jasně, jako herec používáte svou fantazii, ale když můžete vidět své okolí a dotknout se ho fyzicky, pak je polovina vaší práce hotová.

RI: Fanoušci fantasy vždy dychtí po nějakých unikátních kostýmech a zajímavých scénách. Jaké bylo vaše oblečení a co můžeme od jednotlivých scén očekávat?

BK: Všechny kostýmy vypadají úžasně a byly prěkvapivě velmi pohodlné. Scény jsou obrovské a jejich vzhled je neskutečný. Při vysílaní seriálu bude zřejmé, kolik detailů seriálová „posádka“ použila.

RI: Jaký je rozsah této produkce v porovnání s ostatními, na kterých jste pracovali?

BK: Tohle je největší, na které jsem zatím pracoval.

RI: Podle vašeho životopisu umíte hrát na dudy (prosím, přivezte je na Comic Con 2020!). Je velmi naivní doufat ve spolupráci s Draigem Bon Dhuem, kterého ztvární Ross Telfer?

BK: Haha, to je nápad. Možná také nosíte kilt? Není to moc naivní. Myslím, že si budete muset počkat a uvidíte.

RI: Kde jinde můžou fanoušci vidět vaši práci, kromě toho, co uvidíme v postavě Crach an Craita? A máte v dohledné době nejaké projekty, na kterých budete pracovat?

BK: Někdy si zpívám ve sprše, ale pokud v tu chvíli právě neprocházíte okolo, budete si muset počkat. Ale když dám legraci stanou, tak kromě pečení banánových a čokoládových muffinů jsem začal psát scénář… o skotském… superhrdinovi. Narazil jsem však na skupinu scenáristů, takže jsem náhodou začal psát druhý scenář o skotském superhdinovi. Dělám si srandu! Druhý je úplně jiný.

RI: A nakonec, máte nějaké zprávy pro fanoušky?

BK: Děkuji za trpělivost a vtipné memy. Slibuji, že to dvouleté čekání na Zaklínače bude stát za to.

Co říkáte na to, co nám prozradil o seriálu herec Blair Kincaid? Těšíte se, že v seriálu uvidíte taky postavu mocného Skelligana Crach an Craita? Oblíbili jste si tuto postavu v knihách či hrách? Vaše odpovědi nám napište dolů do komentářů.

-reklama-