Streamovací platforma Netflix nabízí v tomto roce několik skvělých seriálů, o kterých jste možná ani nevěděli. Tady je seznam těch, které byste rozhodně neměli vynechat a zaslouží si Vaši pozornost.

Stranger Things (2016-2020): 3 série

Aktuálně nejpopulárnější seriál od Netflixu nesmí na tomto listu chybět. Jedná se o akční fantasy drama o čtyřech kamarádech, žijících v malém městečku Hawkins. Školáci Mike, Dustin, Will a Lucas tráví celé dny hraním deskovky „Dračí Doupě“, dokud se jednoho dne tato hra nestane skutečností, kdy jednoho z nich unese neznámá bytost z Laboratoře Hawkins. Tento takzvaný „Demogorgon“ unesl nejmladšího Willa, kterého poté začne hledat celé město, včetně místního šerifa Jima Hoppera. Seriál má už 3 řady a letos se dočká další, trailer můžete vidět zde:

13 Reasons Why (2017-2020): 3 série

Střední škola Liberty High je plná lží, tajemství a šikany. A toto jsou důvody, proč se jednoho dne zabila sedmnáctiletá školačka Hannah Bakerová a zanechala po sobě 13 nahrávek na kazetách. To je třináct důvodů, proč si Hannah vzala život. Tyto kazety se jednoho dne dostaly k jejímu kamarádovi, Clayovi, který si je v průběhu 1. série všechny poslechne. Psychologický seriál o sebevraždě, znásilnění a ponižování na Liberty High vám otevře oči do reálného světa, kde se tyto věci bohužel dějí.

Zaklínač (2019-2020): 1 série

Pokud žijete v jeskyni a nějakou náhodou jste neslyšeli o Zaklínači, ať už jen z her, knih nebo seriálu, tak to musíte napravit. Seriál o zaklínači Geraltovi z Rivie (Henry Cavill) vyšel na Netflixu v prosinci minulého roku a potěšil nejen fanoušky předešlých adaptací. Děj se točí okolo bělovlasého zabijáka monster Geralta, čarodějky Yennefer a princezny Ciri. Jedná se o adaptaci první knihy s názvem „Poslední přání“, pokud jste ji ale nečetli, neznamená to, že Zaklínačovi nebudete rozumět. Ať už jste fanouškem zaklínačských videoher nebo knih, nebo jen máte rádi fantasy jako je Hra o Trůny, tak si seriál určitě užijete.

Lucifer (2016-2020): 4 série

I když má Lucifer jen jednu sérii od Netflixu, protože začínal a poté taky po 3. sérii skončil na stanici FOX, tak si určitě tento ďábelský krimi seriál zaslouží zmínku. Padlý anděl Lucifer Morningstar, také známý jako Ďábel, se začal v Pekle nudit, a tak se přestěhoval na Zemi. Konkrétně do Los Angeles, kde si založil svůj vlastní noční klub, Lux. Lucifer si užívá pozemského života v podobě sexu, drog a alkoholu, dokud nepotká detektivku Chloe Deckerovou, které začne pomáhat v případech za pomoci jeho schopností. Letos vyjde už pátá série, takže máte co dohánět.

Narcos (2015-2017): 3 série

Tento krimi seriál pojednává o proslulém zločinci a drogovém baronu, Pablu Escobarovi. V roce 1992 Pablo uprchl z věznice, která byla postavena podle jeho plánů. Zatímco je Escobar na útěku, tak po něm pátrá agent DEA Steve Murphy a jeho společník, Javier. Úkol mají jasný – dostat Escobara a svrhnout jeho drogový kartel, Medellín. Určitě jeden z nejlepších seriálů nejen na Netflixu, plný akce a výborně natočených scén a dialogů.

The Haunting of Hill House (2018-2020): 1 série

Pokud jste fanoušky napjaté atmosféry, pořádných lekaček a strašidelných domů, tak je Haunting of Hill House přesně pro Vás. Děj pojednává o rodině Crainových, kteří jako noví vlastníci domu Hill House poznali hrůzy, které dům skrývá. Ve dvou časových linkách (jedna z minulosti a jedna z přítomnosti) poznáme rodinu a její tragédii, a také přízraky, které je pronásledují. Seriál je plný napětí a děsivé atmosféry, která vás donutí spát s otevřenýma očima. Jeden z nejlepších hororových seriálů vůbec, který se letos dočká druhé série, která bude údajně o úplně jiném domě.

Sex Education (2019-2020): 2 série  

Už jen podle názvu lze odhadnout, o čem seriál bude. Ale nejde jenom o sex, ale hlavně o středoškoláky a jejich každodenní problémy. Hlavní postava Otis Milburne (Asa Butterfield), nesebevědomý šestnáctiletý kluk, má matku terapeutku (Gillian Anderson). Konkrétně sexuální terapeutku, která mu celý život dává zabrat svými otázkami a nevhodnými poznámkami. Otis má jen jednoho kamaráda Erica, dokud tedy nepozná spolužačku Maeve. Ta totiž zjistí, že Otis toho hodně pochytil od matky, tak s ním založí „sexuální poradnu“, kde ona bude shánět středoškoláky s problémy a Otis jim bude dávat rady. A nebude to zadarmo. Skvělý seriál plný humoru se bude líbit nejen teenagerům, ale také dospělým.

Netflixové Marvelovky: 6 seriálů

Za zmínku stojí také super-hrdinská díla ze studia Marvel, která jsou k dispozici na Netflixu. I když tyto seriály byly překvapivě všechny již zrušeny, tak to nemění nic na tom, že jsou to výborné počiny plné akce a super-hrdinů. Tím prvním a nejlépe hodnoceným je Daredevil, který pojednává o slepci a právníkovi Mattu Murdockovi. Dále Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage, The Punisher a také spojení všech hrdinů – The Defenders. Pokud jste fanoušky Marvelu, tak rozhodně doporučujeme.

Viděli jste zmíněné seriály? Které další seriály byste na seznam přidali? Dejte nám vědět do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz