Okolo seriálového Zaklínače se stále objevují nové a nové informace, hlavně před tím, než se dočkáme letošního Comic Conu, který začíná přístí týden ve čtvrtek a kde pravděpodobně uvidíme první trailer. V tomto článku najdete rozhovor s hercem Jasonem Thorpem, který ztvární lorda Ostrita. Pro portál Redanian Intelligence se rozhovořil o své účasti na seriálu, spolupráci s Henrym Cavillem, Shaunem Dooleyem, Annou Shaffer, režisérem Alexem Garziou Lopezem a také prozradil spoustu informací o natáčení. 

RI: Jste zkušený herec, kterého můžeme vidět na jevišti i na televizní obrazovce. Jaké byly vaše zkušenosti se seriálem Zaklínač?

JT: No, natáčení mých scén bylo rozděleno do několika týdnů, takže jsem cestoval do Londýna a z Londýna do Budapešti – a kromě toho, že jsem byl několik dnů nemocný, tak jsem byl připravený. Všichni byli velmi milí a Budapešť je skutečně krásné město.

RI: Jaký byl kasting?

JT: Kasting byl poměrně přímočarý. Měl jsem štěstí, že scénář pro kasting byl spíše dramatický, což mi usnadnilo dostat se do nitra postavy.

RI: Co nám můžete říct o vaší postavě bez nějakých spoilerů, lorde Ostrite? Víme, že fanoušci jsou nadšeni, že ho uvidí, vzhledem k roli, kterou hraje.

JT: Lord Ostrit je od dětství přítelem krále Foltesta a stal se královským rádcem. Je především diplomatem a věří, že pero je mocnější než meč.

RI: Jde o velkou fantasy produkci Netflixu. Jak by se dalo natáčení porovnat s jinými projekty, na kterých jste pracoval? Jak intenzivní bylo natáčení?

JT: Pracoval jsem na mnoha projektech a všechny se liší požadavky na příběh a také na rozpočet. Zaklínač je zasazen do světa fantasy/období středověku, tedy musí mít určitý systém a styl. Myslím, že vybraní designéři udělali skvělou práci. Více jsem však nadšený z práce na jednotlivých místech. Můžete navštívit některá úžasná, dechberoucí místa, které byste normálně nemohli vidět. Několik dní jsme natáčeli v dole vzdáleném několik hodin od Budapešti. Bylo to ohromující – obrovské sloupy vytesané ze skály podpírající obrovskou jeskyni – zvláště když svítila.

RI: Dříve jste pracoval na seriálu Sense 8, dalším oblíbeném seriálu od Netflixu. Jaké to je pracovat pro Netflix? Je něco, čím tato společnost vyniká?

JT: Popravdě, většina natáčení je velmi podobná a u Netflixu tomu není jinak. Snad jen to, že se na produkci obvykle podílí více lidí, ale celkově je to jako každé jiné natáčení.

RI: Jak víme z vašeho tweetu, prý jste nejraději pracoval právě s Henrym Cavillem. Takže jaké bylo s ním pracovat? Setkal jste se s jeho slavným psem Kalem?

JT: Zjistil jsem, že Henry je velmi milý. Byla to těžká práce, ale také jsme se hodně nasmáli. Máme podobný smysl pro humor, takže to má také mnoho výhod při natáčení… Spolupráce se projevila zejména když jde o emocionálnéjší scény. Bohužel, s jeho psem jsem se nikdy nesetkal! Snad někdy jindy.

RI: V seriálu uvidíme hodně herců a také se na jeho produkci podílí mnoho lidí. Se kterými dalšími herci jste si užil natáčení scén nejvíce?

JT: No, spousta mých scén zahrnovala i herce Shauna Dooleyho, Sama Markse a krásnou Annu Shaffer (nezapomeňte na Henryho Cavilla). Všichni jsme spolu krásně vycházeli. Pomohlo i to, že Shaun Dooley je můj dobrý přítel, ale všichni jsme spolu v Budapešti strávili několik dní a dost jsme se spolu nasmáli.

RI: Podle portálu IMDB epizodu, ve které vás uvidíme, režíroval Alex Garzia Lopez, který je v poslední době hodně vychvalován, zejména díky jeho dlouhotrvající bojové scéně v seriálu Daredevil. Co nám můžete říct o jeho práci na seriálu Zaklínač a scénách, které jste natočili společně?

JT: Alex Garzia Lopez je legenda! Líbí se mi jeho pracovní styl. Je velmi otevřený tomu, aby se akce měnila organicky, má živý styl, který se mi líbí. Také jsem zjistil, že je gentleman, který nikdy nemusel zvýšit hlas, aby dosáhl toho, co chtěl. Jsem jeho velký fanoušek.

RI: Pocházíte z divadelního prostředí. Máte vlastní divadelní společnost, která získala několik ocenění. Jak to šlo na natáčení s Anyou Chalotrou (Yennefer), Shaunem Dooleym (král Foltest) a Samem Marksem (kapitán Segelin)?

JT: Máte pravdu, přišel jsem z divadelního prostředí. Věřím, že to opravdu pomůže, když příjde na televizi, abych byl připraven na cokoliv, a tomu pomáhá i divadelní zázemí. Je důležité rozhodovat o postavě, kterou hrajete, ale také si uvědomit, že skupina je plná různých lidí s různými profesemi, kteří chtějí, aby jednotlivé scény fungovaly a také se jsou v případě potřeby ochotni přizpůsobit. Ale technicky je divadelní hraní velmi odlišné od filmového.

RI: Odkud berete inspiraci pro hraní vašich postav? Nebo v případě Zaklínače: Do jaké míry jste se spoléhal na knihy versus scenář, který jste dostal?

JT: Každý herec má různé metody, jak se zžít s charakterem a učinit z něj plně utvořenou osobu. Osobní zkušenosti samozřejmě pomáhají, ale myslím si, že klíčem je bohatá představivost. Pozorování světa kolem nás udržuje herce ve formě. Pro roli lorda Ostrita jsem se soustředil spíše na scénář, než na knihy.

RI: A na závěr poslední otázka. Kde jinde vás mohou diváci vidět? Jaké další seriály, filmy a projekty připravujete?

JT: Momentálně mám seriál s názvem Curfew, který vydali nedávno v USA na stanici Spectrum. Brzy se také objeví celovečerní film The Banishing, který režíruje Christopher Smith. V současné době rovněž pracuji na několika projektech, jejichž jména zatím nechci prozrazovat.

Znáte herce Jasona Thorpa? Jste jeho fanoušky? Těšíte se, že alespoň v jedné epizodě uvidíme postavu lorda Ostrita? Vaše odpovědi nám neváhejte napsat dolů do komentářů a také nezapomeňte pravidelně sledovat náš web, aby Vám neunikla žádná z novinek. 

-reklama-