Ve čtvrtek 5. 8. zamířil do českých kin dánský thriller Marco, pátý díl filmové série Oddělení Q, která už 8 let vzniká podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. Prvním filmem série byla Žena v kleci, kterou do českých kin uvedla v roce 2013 distribuční společnost Aerofilms. Od té doby si série Oddělení Q vybudovala pevnou fanouškovskou základnu. Zatím poslední film série, Složku 64, vidělo v roce 2019 jen v kinech 25 000 diváků.

Pátý film Marco vznikl pod novou produkční společností Trust Nordisk. Adaptace pětisetstránkového románu se ujal zkušený tvůrčí tým ve složení producent Mikael Rieks a režisér Martin Zandvliet, jež stojí také za snímkem V písku – Příslib svobody, (Dánsko, Německo 2015), který má na svém kontě nominaci na Oscara.

Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem (Ulrich Thomsen) a jeho asistentem Asadem (Zaki Youssef) se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, napojené na ty nejvyšší kruhy dánské společnosti. Stopy zločinu vedou až do České republiky a ve filmu můžeme ve výrazných rolích vidět také české herce: Luboše Oláha v titulní roli čtrnáctiletého Marca a Zdeňka Godlu jako vůdce gangu Zolu.

„Je to super film, zajímavej, temnej. Jsem tam docela drsnej,“ řekl Zdeněk Godla. Jaké byly jeho další bezprostřední dojmy, jak se na roli připravoval s kaskadéry nebo co bylo pro něj na natáčení nejnáročnější, na to se můžete podívat ve videorozhovoru:

Oddělení Q hitem ve filmové i knižní podobě

První díl knižní série Oddělení Q spisovatele Jussiho Adler-Olsena (Žena v kleci) spatřil světlo světa v roce 2007 a dosud se dočkal sedmi pokračování – Zabijáci (2008), Vzkaz v láhvi (2009), Složka 64 (2010), Marco (2012), Nesmírný (2014), Selfies (2016) a dosud poslední díl Oběť 2117 (2019). Knižní série získala řadu ocenění a stala se dánským i celosvětovým bestsellerem. Celosvětově se jí prodalo již více než 20 milionů výtisků.

Marco (The Marco Effect) – drama/thriller, Dánsko 2021, 125 min

Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky.

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:Aerofilms
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR