Seriál Herkules se ve druhé polovině devadesátých let těšil značné oblibě. Kevin Sorbo výborně na obrazovce doplňoval svou kolegyni Lucy Lawless ze seriálu Xena: Princezna bojovnice. Oba seriály se odehrávaly ve stejné době a sdílely stejný televizní vesmír, což umožňovalo vzájemné hostování Xeny i Herkula v obou seriálech. Pro tehdy šestatřicetiletého Kevina Sorba to byl odrazový můstek v herecké kariéře, kterou úspěšně rozvíjí dodnes.

Kevin David Sorbo se narodil 24. září 1958 ve městě Mound ve státě Minnesota zdravotní sestře a středoškolskému učiteli. Jeho otec byl norského původu a matka měla anglické, skotské a německé předky.

Na střední škole vynikal ve fotbale, baseballu a basketbalu, na vysoké se těmto sportům hojně věnoval a hrál také hokej. Během vysokoškolských studií si zahrál také v několika divadelních hrách. Po ukončení vysoké školy se připojil k herecké divadelní skupině a cestoval do Evropy, poté do australského Sydney, kde vystupoval v reklamách. Na konci roku 1986 se usadil v Los Angeles.

Svou kariéru odstartoval vedlejšími rolemi v populárních seriálech, jako je To je vražda, napsala (1984). Se svými 180 cm a svalnatou postavou byl jako stvořený pro hlavní roli v seriálu Herkules (1995), který se stal jeho charakteristickým znakem. Několik epizod dokonce režíroval a podílel se také na scénáři. Sorbo dokonce studoval bojová umění, aby mohl provádět řadu kaskadérských kousků úplně sám.

Ve skutečném životě má Sorbo stejně dobré srdce jako Herkules – jako předseda a mluvčí několik let vedl organizaci „Svět vhodný pro děti!“. V roce 1998 se oženil s půvabnou herečkou Sam Sorbo (na snímku níže), známou především díky dvojroli Sereny/Zlaté laně (1995) v seriálu Herkules. Mají spolu dva syny a jednu dceru.

Na podzim roku 1997 podstoupil farmakologickou léčbu aneurysmatu v levém rameni. Komplikace způsobené léky ho donutily odstoupit od plánované role ve filmu Black Dog (1998), kde jej nahradil Patrick Swayze. V roce 1993 byl zvažován do hlavní role agenta Muldera v seriálu Akta X, kterou nakonec získal David Duchovny.

Dvaašedesátiletý herec se naposledy objevil ve filmu The Girl Who Believes in Miracles (2021), letos jej diváci uvidí ještě ve filmech The Pastor, Gain, The Legend of Johnny Jones, The Street Avenger a v historickém seriálu Knight’s End. V postprodukci je dalších devět filmů, kde má menší či větší role, herecky se tedy do důchodu rozhodně nechystá.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR