Kdybych měl vyjmenovat 10 nejlepších a nejdůležitějších režisérů v historii kinematografie, tak by Quentin Tarantino byl pravděpodobně jedním z nich, a to hned z několika důvodů. Avšak to je téma na jindy. Dnes se totiž podíváme na všechny jeho filmy a seřadíme je od nejslabších po nejlepší. (Jedná se jen o můj osobní názor.)

8. Death Proof (2007)

Zdroj: stmed.net

Myslím si, že tento film je zcela jasnou volbou pro poslední místo na tomto žebříčku. I když je fakt, že Death Proof nevznikl, aby byl brán vážně, tak i přes to to můžu považovat za špatný film. Opravdu nerad to říkám, ale Tarantinův Death Proof je jeden z nejslabších filmů z celého projektu Grindhouse.

7. Kill Bill 2 (2004)

Zdroj: Miramax Films

A tímto končíme se „šaptnými“ filmy v tomto žebříčku, teď už půjde jen o to, který film je skvělejší, jak ostatní skvělé filmy. A začneme s Kill Bill 2. Uma Thurman v roli pomstychtivé nevěsty, jejíž hlavním cílem je zabít Billa. Myslím si, že nebudu lhát, když řeknu, že filmovou sérii Kill Bill zná skoro každý. Jsou to jedny z nejikoničtějších filmů Quentina Tarantina, které jsou obrovskou součástí popkultury.

6. Kill Bill (2003)

Zdroj: Miramax Films

Proč je podle mě první díl lepší, jak druhý? To je popravdě těžké říct, ale nejspíš to bude hlavně tím, že většina těch nejikoničtějších scén pochází právě z dílu prvního. Jako například utkání Nevěsty a O-Ren Ishii, scéna v nemocnici s písničkou Twisted Nerve, nebo onen souboj na nože v domě Vernity Green.

5. Reservoir Dogs (1992)

Zdroj: Miramax Films

Tohle je TEN film, který v podstatě odstartoval Tarantinovu kariéru. A je to zatraceně dobrý film. Když měl premiéru v roce 1992, tak rozhodně nedostával tolik pozornosti, kolik by si ve skutečnosti zasloužil, ale postupem času lidé zjišťovali, jaký skvělý film vlastně celou dobu ignorovali a jak geniální režisér a scénárista Quentin Tarantino vlastně je.

4. The Hateful Eight (2015)

Zdroj: The Weinstein Company

Nejnovější přírůstek do seznamu Tarantinovy tvorby. Western, ve kterém opět samozřejmě nechybí nikdo jiný, než Samuel L. Jackson. Tento film má pomalejší rozjezd, který by někteří diváci mohli dokonce považovat za nudný, ale napínavé finále plné dějových zvratů potom bezpochyby stojí za to. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak to rozhodně napravte a dejte mu šanci.

3. Django Unchained (2012)

Zdroj: The Weinstein Company

A máme tady další western, u kterého však naopak nehrozí, že by se někdo nudil, protože byste v něm těžko hledali jedinou minutu, ve které by se nedělo něco zajímavého či napínavého. Trocha humoru, trocha napětí, trochu více střílení, hektolitry krve a hodně rasistických slov, které z velké části vychází z úst Leonarda DiCapria a toho herce černé pleti, který zkrátka nemůže chybět v žádném filmu Quentina Tarantina. Tak nějak by se dal ve zkratce popsat tenhle film.

2. Inglourious Basterds (2009)

Zdroj: stmed.net

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z druhé světové války, hned vedle Saving Private Ryan a Hacksaw Ridge. Avšak Tarantino pojal tuto válku trochu jinak, než tvůrci zmíněných filmů. On totiž tak trochu postavil historii na hlavu a celý příběh spektakulárně zakončil tím, že malá vojenská jednotka plná drsňáků a magorů v podstatě vlastnoručně srovná se zemí kino, ve kterém se nacházela kupa německých důstojníků. No nezní to úžasně?

1. Pulp Fiction (1994)

Zdroj: Miramax Films

Tak, a teď vážně, napadlo někoho z vás, že bych mohl dát na první místo něco jiného, než legendární Pulp Fiction? Nejen, že to je ten nejlepší film, co Tarantino natočil, ale je to i jeho nejikoničtější dílo, na které se dodnes odkazuje ve všelijakých jiných dílech a o kterém fanoušci dodnes spekulují. Podle mě si zkrátka to první místo jednoznačně zaslouží a zároveň pochybuji, že by se Tarantinovi v budoucnosti podařilo vytvořit něco populárnějšího, než je tento film.