Jestli je vám deset nebo padesát, určitě jste již někdy v životě zaslechni to magické sousloví „Želvy ninja“. Já osobně jsem na nich vyrůstal a zapsali se mi do paměti takovým způsobem, že hltám byť jen každou malinkou zmínku o těchto čtyřech želvích bojovnících. Jistě nejsem sám a novinka, na kterou si dnes obzvláště posvítím, cílí přesně na takové fanoušky.

ZELENÁ JE BARVA NAŠE !

Nevím, kde Kevin Eastman a Peter Laird brali inspiraci, když tvořili příběhy o čtyřech želvích bratrech, vedených přerostlou krysou, která umí ninjutsu. Přesto jsem se vždycky rád do těchto příběhů ponořil a mám je rád do nynějška. Kultovní status si v mém srdci drží hlavně animovaný seriál, který běžel v osmdesátých a devadesátých letech minulého století snad na všech myslitelných televizních stanicích.

105Jak už jsem psal v úvodu, pokud se řadíte mezi podobné nadšence jako já, je druhý díl želváků přesně pro vás. Je v něm tolik odkazů právě na původní animovaný seriál (a také řada ze seriálu aktuálního), že vaše srdíčko zaplesá, kdykoli na některý z nich narazíte. Podrobněji se jimi budu zabývat na konci článku, tak mějte na paměti, že pokud si nechcete kazit zážitek, čtěte jen na vlastní nebezpečí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz