Jim Hopper je pravděpodobně ten nejvíc cool šerif v širokém okolí. Steve Harrington se stal zase velmi populárním, a to především díky proměně jeho charakteru ve druhé řadě, kdy nám začal ukazovat lásku a podporu ke svým kamarádům. Poté tu máme všemi milovanou dětskou partu. Kdo by je neměl rád, že ano? Nicméně pokud jste dávali při sledování seriálu dobrý pozor, mohli jste si všimnout, že zatím ve dvou řadách nás opustily nové a převážně vedlejší charaktery. Je jasné, že tvůrcům se nechce zabíjet nikoho z hlavních představitelů, ale bude jejich taktika fungovat i u třetí série? Proč by to měl být právě Jonathan, kdo nás opustí? To se dočtete níže. 

3. SERIÁL POTŘEBUJE VÝRAZNĚJŠÍ ÚMRTÍ

Stranger Things (Netflix)

V průběhu dvou sérií jsme viděli umřít řadu postav. Převážně šlo však o vedlejší charaktery, jejichž ztráta neměla na příběh až tak fatální vliv. V čem je problém? Zatím v ničem. Tato taktika tvůrcům doposud vychází perfektně, avšak bude tomu tak i v nastávající řadě?

Vzhledem k tomu, že druhá řada posunula level zase o něco výš – po Hawkins se již nepotlouká pár Demogorgonů, kteří loví lidi, město je doslova sužováno Demogorgony spolu s tzv. Demodogs. Kromě toho nám bylo prozrazeno, že existuje více lidí, jako je Jedenáctka a že ne všichni mohou být tak přátelští jako je právě ona.

Když se podíváme zpětně na události prvních dvou řad, je velmi pravděpodobné, že se třetí série neobejde bez nějaké té výraznější smrti.

Flowers in Chania
st.blogcrib.com

Smrt Barbary, byla pro příběh velmi důležitá, ale postava nikdy nepatřila k těm hlavním. Ačkoli její ztráta byla krutou ránou pro rodinu a přátele, jednalo se spíš o ukázku toho, jak dokáží muži z laboratoře zamést stopy. Smrt, respektive zmizení, Barb, dalo Nancy s Jonathanem podmět k tomu, aby šli do lesa lovit Demogorgony, díky čemuž se velmi sblížili a dozvěděli se podstatné informace o světě Vzhůru nohama. Linka Barb nepřímo pokračuje i ve druhé řadě, kdy se dívka konečně dočká spravedlnosti a řádného rozloučení.

Podobně je na tom i oblíbený charakter Bob Newby. Tento skvěle napsaný, a ještě lépe zahraný charakter měl především jeden účel, a to hlavní smrt ve druhé řadě. Bob byl novým přírůstkem do druhé řady a velmi rychle si získal srdce fanoušků. Jeho smrt fanoušky velmi zasáhla, avšak nikterak výrazně neovlivnila příběh, a především ušetřila život některému z hlavních představitelů, namísto kterého zemřel chudák Bob.

2. PROČ BY MĚL ZEMŘÍT PRÁVĚ JONATHAN?

quotecatalog.com

Jonathan by neměl zemřít proto, že je špatným charakter či proto, že je špatně zahraný, ba naopak. Jonathan je silný charakter, který si prošel značným vývojem, a proto by byla jeho smrt pro mnoho fanoušků velmi šokující. Seriál je velmi zaměřený na vztahy. Přátelé, romantické aférky, rodiče a jejich děti. Jonathan spadá do každé z těchto tří kategorií.

Flowers in Chania
http://dailystrangerthings.tumblr.com

Joyce Byers si prožila dvě řady plné strachu o svého nejmladšího syna, Willa. Představte si, jaké by to pro ni asi bylo, kdyby nakonec přišla o své druhé dítě. Jonathan nikdy nestál mimo boj. Když šlo do tuhého, vždy se postavil za svou rodinu, přátele či přítelkyni. Bojoval proti vražedným Demogorgonů a zkorumpované vládě. Ztráta takového charakteru by byla jistě ránou do srdce nejednoho fanouška a nejen to.

1. JAK BY JONATHANOVA SMRT OVLIVNILA SERIÁL?

www.youtube.com

Ve druhé řadě jsme mohli vidět poměrně rapidní změnu charakteru Stevea Harringtona, jenž se z nabubřelého frajírka přeměnil v ochranářského tatíka – proto přezdívka „Dad Steve“. Jeho charakter byl na rozdíl od první řady upřednostněn a Steve si tak odčinil resty z první řady a přirostl fanouškům k srdci o něco víc.

Když se však vrátím zpět do první řady, můžeme si všimnout, že zde Stevovu úlohu částečně plní Jonathan, který je „náhradním tátou“ převážně svému mladšímu bratrovi, Willovi. Jak se však ukáže, často je tomu tak i u jeho kamarádů. Ti si však prošli ve druhé řadě značným emocionálním vývojem – především tedy Mike, který se vyrovnával se ztrátou Jedenáctky.

Flowers in Chania
http://dailystrangerthings.tumblr.com

Již nyní bylo potvrzeno, že se v nové řadě dočkáme více scén s otcovským Stevem, což znamená, že Jonathan coby „otec“ dětské skupiny, nepřipadá v úvahu. Ve finále druhé řady byl navíc naznačen možný vztah Hoppera a Joyce. To by mohlo znamenat, že po smrti Jonathana by se Will mohl opřít o Hoppera coby otcovskou autoritu.

Steve si prošel od první řady značným vývojem, který bude stále pokračovat. Podobně je na tom i Nancy, která se ještě stále vzpamatovává ze smrti své nejbližší kamarádky, Barb. U Jonathana se zdá, že jeho charakter už se nemá kam vyvíjet, o čemž by svědčilo i to, proč byl ve druhé řadě tak upozaděn, např. oproti postavě Stevea Harringtona.

Jonathanova ztráta by byla velkou ránou pro všechny. Jak pro námi milované hrdiny, tak pro nás diváky. Jeho smrt by však seriálu dodala na odvaze, ale především na momentu překvapení. Zeptejme se sami sebe, kdo z nás by něco takového čekal?

Osud Jonathana Byerse je však zatím ve hvězdách. Myslím, že nebudu sám, když řeknu, že bych o tento skvělý charakter nerad přišel, avšak s rozhodnutím tvůrců nemůžeme nic dělat. Jak to bude se dozvíme pravděpodobně až příští rok. Co si o tom myslíte vy? Nebojte se nám napsat do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš webu, aby vám neunikla žádná novinka.