Americká komedie Žhavé výstřely slaví své úspěchy na televizních obrazovkách již 30 let. Mimo známého hollywoodského průšviháře Charlieho Sheena se zde objevil i jeho kolega a seriálový bratr z Dva a půl chlapa Jon Cryer nebo také Ryan Stiles, který si ve stejném seriálu zahrál Dr. Herba. Jako psychiatrička Ramanda Thompsonová se ve Žhavých výstřelech objevila již zkušená herečka Valeria Golino. Jak se za tu dobu změnila a co dnes dělá, se dozvíte v našem článku.

Italsko-řecká herečka Valeria Golino se narodila 22. října 1965 v Neapoli. Po rozvodu rodičů žila střídavě v Neapoli s otcem a v Athénách s matkou a zde také začínala ve čtrnácti letech jako athénská modelka. Svoji hereckou kariéru započala v roce 1983 italskou komedií Scherzo del destino in agguato dietro l’angolo come un brigante da strada.  Střední školu nedokončila, protože ji po své první filmové zkušenosti opustila.

Za italský snímek Příběh lásky v roce 1986 získala na Benátském filmovém festivalu Cenu pro nejlepší herečku. O dva roky později se dostala do Hollywoodu a byla obsazena ve filmu Big Top Pee-wee a ve stejném roce si zahrála v oscarovém snímku Rain Man přítelkyni Toma Cruise.

Po boku Charlieho Sheena se objevila ve dvou bláznivých komediích Žhavé výstřely (1991) a Žhavé výstřely 2 (1993). Vidět ji můžete i ve videoklipu kapely R.E.M. Bittersweet Me. Další filmy, ve kterých jsme ji mohli vidět, jsou například Čtyři pokoje, Válka policajtů, Ca$h, Frida a další. Od posledního zmíněného filmu ji pojí pevné přátelství s herečkou Salmou Hayek.

Dokonce byla zvažována do role Vivian ve filmu Pretty Woman, ale protože Golino měla velmi silný italský akcent, roli nakonec získala Julia Roberts. Jako herečka je aktivní i nadále ale spíše v nám neznámých snímcích (naposledy si zahrála loni v italském dramatu Fortuna). Zkusila to i jako producentka, scenáristka a režisérka a to v letech 2013 a 2018 se snímky Miele a Euforie.

Nyní je svobodná, ale jejími partnery byli herci Benicio del Toro (1988–1992), Fabrizio Bentivoglio (1993–2001) a od roku 2006 do 2018 žila s hercem Riccardem Scamarciem. Pětapadesátiletá herečka mluví plynule italsky, řecky, anglicky a německy.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA