Keanu Reeves (54 let) je jedním z nejoblíbenějších herců současnosti. Má za sebou již desítky velmi úspěšných filmů, do paměti diváků se asi nejvíce vryly snímky jako Constantine (2005), John Wick (2014), Ďáblův advokát (1997) a samozřejmě historicky nezapomenutelná série Matrix (1999, 2003).

Sláva je však často jen nablýskaná bublina a skutečnost může být naprosto odlišná. Stejně tak je tomu i u slavného „Nea“. Jednoduchý a úžasný život se nekoná, protože to Keanu rozhodně v životě neměl jednoduché. Co se skrývá za jeho věčným mlčením během rozhovorů s novináři, proč nemá ženu ani děti a proč si za výtěžek z trilogie Matrix nekoupil vilu na Havaji?

„Každý den je třeba žít tak, jako by byl poslední.“ — Keanu Reeves

Keanu se narodil 2.9.1964 v Bejrútu (Libanon) do chudé rodiny, kde se matka (Angličanka) živila jako tanečnice u tyče a otec byl geologem (čínsko-havajský původ). Rodiče se rozvedli a otec byl po nějaké době zatčen za prodej heroinu. Keanova matka se 4x vdala a on ani s jedním nevlastním tátou nevycházel úplně nejlépe. Rodinnou pohodu si tedy nezažil a proto sám nikdy svou vlastní rodinu nezaložil.

Trpí těžkou dyslexií a kvůli svému nezvladatelnému chování byl 3x vyloučen ze střední školy a ze čtvrté krátce před dokončením sám odešel. Také byl velmi nadějným hokejistou, jeho rozjetá kariéra ale skončila, když se vážně zranil a nemohl v hraní dále pokračovat. Docela tvrdá rána pro mladého teenagera.

„Umění je o tom hledat v lidech to dobré a dělat ze světa soucitnější místo.“ — Keanu Reeves

V jeho 23 letech mu zemřel jeho nejlepší kamarád, předávkoval se drogami. Když mu bylo 32, poznal svoji největší životní lásku – ženu jménem Jennifer. Po čtyřech letech vztahu se pár rozhodl pořídit si miminko. Jejich vysněná dcerka se však narodila mrtvá, pár se poté rozešel. O rok později se Keanova ex-přítelkyně Jennifer předávkovala antidepresivy, nasedla do auta a narazila ve 130 km/h rychlosti do zaparkovaných aut, na místě zemřela. Od té doby se Keanu vyhýbá vážným vztahům a nechce mít žádné děti.

Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss a Keanu Reeves na premiéře filmu „John Wick: Chapter 2“ / Zdroj: pressfrom.info

Během natáčení svého nejúspěšnějšího snímku – Matrix – dostal zprávu, že jeho sestře Kim byla diagnostikována rakovina. Herec se k ní přestěhoval, staral se o ni, vařil a četl jí její oblíbené knihy. Jeho sestra s nemocí bojovala velmi dlouho a nakonec se naštěstí zcela vyléčila. Keanu po této zkušenosti věnoval 70% svého výdělku ze série Matrix nemocnicím léčící lidi s rakovinou.

Nemá soukromou ochranku a denně je vídán v metru, jelikož tvrdí, že jízdu v něm miluje víc, než řízení auta. Sám se o svém osudu vyjadřuje tak, že život stojí za žití, ať se děje cokoliv, všechny nástrahy jsou jenom Boží zkoušky.

„Co mě doopravdy zajímá je žít ze dne na den a být tak normální jak je to jen možné v tomto nekonvenčním prostoru.“ — Keanu Reeves


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-