ZDROJ: Reprofoto youtube

Kdo by neznal původní český televizní seriál z r. 1995 – Život na zámku. Rodina Králových se skládá z 5 členů – babička (Jiřina Jirásková †81 let), její syn – zubař Přemysl Král (Tomáš Töpfer), jeho manželka Marie, učitelka gymnázia (Kateřina Macháčková) a jejich děti Simona (Kateřina Kaira Hrachovcová) a Otakar (Petr Rajchert). V seriálu se objevili i Jan Čenský, Kateřina Brožová, Václav Vydra, Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková a další. Jak hlavní představitelé dnes vypadají a co dělali po natáčení seriálu?

Tomáš Töpfer (68)

Tomáš Töpfer, FOTO : David Sedlecký, licencovaný pod CC BY 4.0, commons.wikipedia.org

Tento český herec má na kontě velké množství filmových i seriálových rolí, mezi nejznámější kromě role Přemysle Krála patří i postava velitele Arazíma v Četnických humoreskách, nebo Ing. Václav Hora v seriálu Vyprávěj. S Eliškou Balzerovou ve stejném roce jako byl vysílán první díl Života na zámku založili nadaci Fidlovačka a v Praze opět zprovoznili divadlo „Na Fidlovačce“, kde byl do r. 2012 ředitelem. V témže roce odešel do Divadla na Vinohradech kde působí jako ředitel, herec a režisér. Angažuje se také politicky, působil jako senátor.

Kateřina Macháčková (69)

ZDROJ: Reprofoto youtube, kanál Český rozhlas Plus

Můžeme ji znát ze seriálů Cirkus Humberto nebo Dynastie Nováků. Do povědomí diváků ale vstoupila hlavně díky roli profesorky Marie Králové v televizním seriálu Život na zámku. Film natočila naposledy v r. 2011, ale ještě v loňském roce se podílela na natáčení epizod k seriálu Doktorka Kellerová (v hl. roli Kateřina Brožová a Jan Šťastný, seriál byl ale označen na csfd.cz jako 254. nejhorší seriál s 21%). V posledních letech se objevuje spíše v televizních pořadech.

Kateřina Kaira Hrachovcová (44)

Kateřina je velmi energická osoba. U filmu se moc neuchytila, i když v pár méně známých se objevila. Spíše v posledních letech získává role v komediálních seriálech pro svůj „komediantský“ styl hraní. Objevila se například v Gympl s (r)učením omezeným, Přístav a aktuálně Krejzovi. Chvíli uváděla Snídani s Novou. V roce 2005 se provdala za veterináře Jana Herčíka, od kterého převzala i jméno, ale nyní jsou rozvedení. Děti nikdy neměli, herečka na otázku dětí odpovídala vždy vyhýbavě a neurčitě.

Petr Rajchert (50)

ZDROJ: Reprofoto youtube, kanál HRko HR konference Ostrava

Herec, zpěvák, hudebník a bývalý člen kapely Chinaski. V seriálu se objevil jako Otakar Král. Objevoval se občas v televizních pořadech, seriálech a získal i několik rolí v pohádkách. Nejznámější je asi pohádka z r. 1998 Císař a tambor, kde se objevil v hlavní roli po boku Ondřeje Vetchého. V r. 2006 si vzal hereckou kolegyni Barboru Srncovou, se kterou se seznámil na natáčení Policejní pohádky strážmistra Zahrádky. Z prvního manželství má syna Petra.

-reklama-