Nejočekávanější televizní událost roku, kterou je bezesporu blížící se finále seriálu Hra o trůny, již pomalu klepe na dveře. Když měla před osmi lety premiéru první série, mohli jsme v hlavních rolích sledovat až na pár výjimek neznámé tváře. Z mladých herců se však staly obrovské hvězdy a otevřela se jim cesta k dalším rolím. 

Co plánují Emilia Clarke, Kit Harington, Lena Headey, Sophie Turner, Maisie Williams, Peter Dinklage a další členové hereckého obsazení po skončení slavného seriálu?

Emilia Clarke ze Hry o trůny, FOTO: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikimedia.org

Jakmile se Emilia Clarke rozloučí se svými draky, zamíří na velkou obrazovku. Jeden z projektů, který již dokončila, je „Above Suspicion“, nový film pojednávající o historicky prvním odsouzeném agentovi FBI za vraždu. V post-produkci už je také další snímek, romantická komedie „Last Christmas“, kde si zahraje po boku Henryho Goldinga, Michelle Yeoh a Emmy Thompson. Před rolí Daenerys se Emilia objevila pouze v epizodní roli v seriálu „Doctors“ (2009) a v céčkovém hororu „Trias útočí“ (2010).

Sophie Turner, FOTO: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikimedia.org

Dá se říci, že Sophie Turner přechází z jedné úspěšné série do další. Po konci Hry o trůny se však neobjeví v dalším televizním seriálu, nýbrž na velkém plátně. Do svých řad ji již v roce 2016 ulovilo studio 20th Century Fox (nyní patří společnosti Disney) pro nový film ze světa X-Menů s podtitulem Apokalypsa. Její druhý komiksový počin s názvem „X-Men: Dark Phoenix“ bude uveden na plátna kin letos v červnu. Již dříve dokončila filmy „Broken Soldier“ a „Heavy“, které jsou nyní v post-produkci. Před Hrou o trůny si Sophie zahrála pouze v jedné epizodě britského sci-fi seriálu Doctor WHO (Pán času).

Kit Harrington, FOTO: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikimedia.org

Poté, co Kit Harington pověsil svůj meč z valyrijské oceli zvaný Longclaw (Dlouhý dráp) na hřebík, přesedlal na divadelní jeviště. Aktuálně exceluje v londýnském divadle Vaudeville ve hře „True West“. Letos také nadaboval Ereta, animovanou postavu z filmu „Jak vycvičit draka 3“ a v dubnu debutoval jako moderátor jedné epizody oblíbené show Saturday Night Live. Seriál Hra o trůny byl jeho hereckým debutem.

Maisie Williams a Sophie Turner, FOTO: Suzi Pratt from Seattle, USA, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikimedia.org

Maisie Williams se po vzoru své seriálové sestry Sophie Turner vydala do světa X-menů. Před časem totiž dotočila film „Noví mutanti“, jehož vydání bylo posunuto až na léto 2019. Aktuálně se připravuje na natáčení thrilleru „The Owners“. Když začala natáčet Hru o trůny, bylo jí teprve 12 let, se seriálem doslova dospěla a má před sebou slibnou hereckou kariéru.

A CO DALŠÍ HERCI?

Maisie Williams, Sophie Turner, Alfie Allen, Richard Madden a Kit Harington v roce 2009, FOTO: Jac Mac from Scotland, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikimedia.org
  • Lena Headey, nepopulární královna Cersei, má docela napilno, připravuje se na natáčení thrilleru „Crooks“, akční dámské týmovky „Gunpowder Milkshake“ a v post-produkci je již drama „The Flood“.
  • Peter Dinklage, který exceluje jako Tyrion Lannister, dokončil práci na „Angry birds ve filmu 2“ a připravuje se na natáčení snímků „The Croods 2“, „The Thicket“ a „The Dwarf“.
  • Nikolaj Coster-Waldau, blonďatý králokat Jaime Lannister, dokončil natáčení kriminálního thrilleru Domino a chystá se na snímek „The Silencing“.
  • Gwendoline Christie, aneb neohrožená šermířka Brienne z Tarthu, dokončila natáčení filmů „The Personal History of David Copperfield“ a „The Friend“.
  • Iain Glen, který v seriálu ztvárňuje zhrzeného nápadníka Daenerys Joraha Mormonta, dokončil práci na filmu „What About Love“ a v postprodukci jsou jeho další filmy „The Flood“ (kde se objeví i Lena Headey) a „Haven: Above Sky“.
-reklama-