Internet zaplavila nečekaná informace o nadcházející deváté řadě American Horror Story. Tvůrce seriálu, Ryan Murphy, na svém instagramovém účtu sdílel první teaser na novou 9. řadu. Teaser se nese v duchu klasického hororu z 80. let, co je však důležité, že nám odhaluje téma 9. série! 

V teaseru vidíme mladou dívku, která utíká lesem před typickým hororovým zabijákem. Na konci teaseru je nám odhaleno téma nové řady, které zní American Horror Story: 1984!

9. série tedy podle všeho míří opět do minulosti. Když říkám „podle všeho,“ tak narážím na to, že ačkoli je v názvu nové řady rok, nemusí to nutně znamenat, že se v tomto roce bude příběh odehrávat. Jak už je známo, tak Ryan Murphy dělá rád překvapení. Vzpomeňme si např. na zatajování tématu 6. série.

1984 může tedy znamenat cokoli. Může se jednat o rok, ve kterém se stalo něco zásadního, co bude mít velký vliv na příběh 9. série nebo se také nemusí vůbec jednat o rok, nýbrž o nějaké číslo, při čemž teaser nás má jen zmást.

View this post on Instagram

AHS SEASON 9 is called…

A post shared by Ryan Murphy (@mrrpmurphy) on

Teorií na nové téma je hodně, avšak i přesto se nejvíce přikláním k tomu, že se skutečně jedná o rok 1984. Několik posledních sérií se totiž odehrávalo v přítomnosti či budoucnosti. Do minulosti jsme zabruslili jen okrajově, a proto se přímo nabízí, udělat další řadu, jejíž příběh se bude odehrávat v minulosti.

Mezi další velmi zajímavé teorie ohledně tématu 9. série patří spojitost se spisovatelem Georgem Orwellem, tedy přesněji s jeho nejznámějším díle, které se jmenuje právě 1984. Těžko říct, zdali bude mít nová řada nějakou spojitost s Orwellovým dílem. Kromě toho, že Ryan Murphy dělá rád tajemného, mnohdy odkazuje na jiná díla, ať už vizuálně, auditivně či audiovizuálně. Je tedy dost možné, že se minimálně nějaké reference dočkáme.

A co se týče obsazení nové řady? Potvrzení jsou zatím jen dva herci, a to mladá Emma Roberts a Gus Kenworthy, kteří si společně zahrají zamilovaný páreček. Dále v jednom rozhovoru nepřímo potvrdila svou účast i Sarah Paulson, která zatím nechyběla v žádné řadě a spolu s ní svou přítomnost lehce naznačil i Billy Eichner.

Smutnou zprávou pro mnoho fanoušků je prohlášení Evana Peterse, který řekl, že si dává letos od American Horror Story pauzu. Evan Peters řekl zahraničnímu týdeníku:

„Je to vyčerpávající. Je to opravdu psychicky vyčerpávající, tak moc, až se vám přestane chtít na ta místa chodit. Nakonec tam ale jdete, natočíte nějaké scény a jdete domů. To vše se však odráží na vašem životě, např. že stojíte v zácpě, když v tom vykřiknete ‚Co to k čertu je?!‘ Takový já být nechci.“

Osmá řada American Horror Story nesla podtitul Apocalypse a uzavřela příběh třetí řady (American Horror Story: Coven) a první řady (American Horror Story: Murder House). Hvězda loňské řady byl bezpochyby Cody Fern, který ztvárnil Michaela Langdona alias Antikrista. Cody Fern by se do seriálu rád vrátil, zdali se tak však stane, uvidíme až během několika nastávajících měsíců.

Jak se vám líbí téma 9. série? O čem si myslíte, že nová řada bude? Koho byste rádi viděli v nové řadě? Dejte nám vědět dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz