Téma 10. řady antalogického seriálu American Horror Story vycházejícího od roku 2011 bylo konečně oznámeno. Seriál nám každý rok (vyjma toho loňského) přinesl nový hororový příběh odehrávající se na strašidelném místě ve specifickou dobu. Přesto, že nám každá řada přinesla nové charaktery, mnoho hereckých tváří se pravidelně vracelo. 10. řada nebude jiná a můžeme očekávat návrat hvězd jako Sarah Paulsonová, Evan Peters, Finn Wittrock, Kathy Batesová a nově také Macaulay Culkin.

Symbolická 10. řada nabrala neplánovaně zpoždění kvůli pandemii nemoci covid-19. Tvůrce seriálu, Ryan Murphy, však od loňského jara sdílí na svých sociálních sítích různá vodítka, která nám mají nastínit, co nás bude v nejnovější sérii čekat.

Víme, že půjde o sérii silně spojenou s mořem. Natáčení probíhalo v přímořském městečku Provincetown. Fotky a videa z natáčení nás zavedly do různorodých kulis, které připomínaly interiér majáku či nějaké lodi. Za jedno z největších vodítek je pak považován obrázek ostrých zubů, který Murphy sdílel na svých sociálních sítí – fanoušci se domnívají, že se dočkáme mořských panen, nebo podobných mořských potvor.

Nová řada se stala předmětem mnoha diskusí také proto, že se o ní mluví, jako o něčem jiném. 10. řada by měla být od předchozích sérií odlišná, což potrhuje i včera oznámené téma, které Ryan Murphy sdílel v podobě krátkého teaseru na svých sociálních sítích. 10. řada ponese podtitul Double Feature. Možná si teď říkáte: Co to vůbec znamená? Nejste sami.

Kromě oznámeného tématu jsme se dočkali i pár dalších informací.

„Two horrifying stories…. one season. One by the sea…one by the sand.“

Poslední série se zaměřovala na vyprávění jednoho příběhu, který byl rozšířen o pár dějových linií, všechny však spadaly do ústředního tématu série, kterým byl rok 1984. Soudě podle tématu a dodatečných informací to vypadá, že se můžeme těšit na zcela nový způsob vyprávění.

Možností se nabízí hned několik. 10. řada může být např. rozdělena na dvě poloviny, z nichž každé bude patřit jeden příběh. Příběhy mohou být také vyprávěny souběžně a mít sbíhavou strukturu, která vygraduje až v samotném finále.

Tomu by nasvědčovalo i vyjádření Ryana Murphy krátce po zveřejnění nového tématu. Ten nezahálel a krátce po oznámení odpovídal na zmatené komentáře fanoušků. V jedné odpovědi zmínil, že nová řada bude jako dvě série v jedné aneb dvojnásobný divácký zážitek. Mimo jiné podotkl, že první část příběhu, spojená s mořem, již našla své herecké obsazení (herecké obsazení, které bylo doposud zveřejněno), zatímco druhá část příběhu, spojená s pevninou, své herecké obsazení teprve hledá.

Jedno je tedy jisté: 10. řada bude silně spjatá s mořem a pobřežím. Vzhledem k tomu, že připravovaná 10. série měla doposud největší rozpočet ze všech sérií, je jasné, že tvůrci podnikají nové kroky, aby tato symbolická řada byla opravdu jedinečná.

Nové téma sice neprozradí moc a ani u fanoušků nevzbudí bůhví jaké ovace, jako témata předešlých sérií. Na druhé straně takto nastavené téma nepotvrzuje, ale ani nevyvrací žádné teorie a spekulace a nechává tak diváka napjatého o něco déle.

Již v současné chvíli se objevují teorie o tom, že včera oznámené téma není konečné. Někteří se domnívají, že má-li být 10. řada jako dvě série, dočkáme se i dalších dvou podtitulů. Stejně tak je možné, že bude nová série odvysílaná na dvě poloviny, jak tomu bývá např. v případě seriálu The Walking Dead (Živí mrtví).

Nezbývá nám tak nic jiného než počkat, co si pro nás Ryan Murphy nachystal tentokrát. Jak sám uvedl, tak ještě zbývá oznámit jedno doposud nezveřejněné herecké obsazení pro druhý příběh. První plakáty a trailery jsou jistě také na cestě a je jen otázkou času, kdy se jich dočkáme.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:https://screenrant.com/
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.