Zákulisí módních přehlídek je svět sám o sobě, plný originálních osobností i velice bizarních postaviček. A právě v něm se, jako ryba ve vodě, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Originální komedii z roku 2001 mohou diváci sledovat v sobotu 13. března v 18:15 na Paramount Network.

Třikrát za sebou byl Derek Zoolander prohlášen Modelem roku, a tak přivykl záři reflektorů, bleskům fotoaparátů a myšlence, že je prostě neodolatelný a cool. I ve svém soukromí se pohybuje stále jako na molu. Někdy takové legrácky zaplatí životem jeho kámoši (když si zapálí u benzinové pumpy poté, co po sobě předtím vesele stříkali pohonnými hmotami), ale život jde dál – a je tak fantastický a úžasný. Ovšem až do chvíle, kdy se módní jedničkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích kůží.

Zoolander
Zoolander, FOTO: © 2001 Paramount Pictures, Distribuce FTV Prima

Derekův svět je v troskách, a i ty dokáže jeho otec, horník a chlap každým coulem, při synově pokusu o návrat domů rozdupat na padrť. Je třeba začít znovu a lépe. Jenže jak? A právě tehdy se o Dereka začnou znovu ucházet mocní z módních kruhů a objekt jejich zájmu netuší, že důvodem je jeho téměř naprostá absence mozkové aktivity. A je to právě Hansel a všudypřítomná novinářka Matylda, kdo zachrání Dereka, ale i svět (vůbec ale ne ten módní) před zkázou.

Ve filmu si zahrál Donald Trump se svou tehdejší přítelkyní a dnešní manželkou Melanií. Film byl zakázán v Malajsii, protože fiktivní malajsijský prezident se v něm má stát obětí atentátu.

Ben Stiller Reveals Why He Refuses To Remove The Donald Trump Cameo From ‘Zoolander’ Despite Several Requests, via BroBible https://ift.tt/3fr0U3W

Posted by Men's on Thursday, July 9, 2020

Role Hansela byla napsána na tělo Owenu Wilsonovi, který natáčel souběžně se Zoolanderem film Za nepřátelskou linií a potřeboval mít pro roli krátké vlasy. V Zoolanderovi má tak celou dobu na sobě paruku.

Ben Stiller napsal scénu s Davidem Bowiem, aniž by věděl, zda bude Bowie s natáčením souhlasit. Stiller zapojil do natáčení celou svou rodinu: jeho manžela Christine Taylorová hrála Matildu, jeho otec Jerry Stiller Mauryho Ballsteina, jeho matka Anne Mearaová hrála protestující, která Mugatu trefí vejcem, a jeho sestra Amy Stillerová hrála jednu z přítelkyň Hansela v jeho loftu. Ve filmu se objevil i jeho švagr.

Ve filmu bylo několik záběrů Světového obchodního centra („Dvojčat“). Do kin však šel film 28. září, tedy pouhých sedmnáct dní po teroristickém útoku, který centrum zničil. Záběry tak editoři narychlo nahradili jinými.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR