Měl rozcuchané vlasy, skoro 2 metry a působil jako divoch. Přesto ho Češi dodnes berou jako poklad národa
Zpěvák s naprosto nezapomenutelným hlasem a ikonickým vzhledem. Na první pohled divoch a bouřlivák s rozcuchanými vlasy. V soukromí však také citlivý umělec a milující rodič. Takové protiklady vystihují jednu z nejvýraznějších osobností tuzemské klasické i populární hudby. Český muzikál by bez jeho přínosu nebyl zdaleka tak kvalitní. V soukromí však charismatický čahoun bojoval se závislostmi. O svých problémech na veřejnosti velmi dlouho nemluvil, nyní je však o svých démonech otevřený.
Ať už muzikálům holdujete, nebo ne, určitě vás neminula česká verze zhudebněného Drákuly. V devadesátých letech šlo o hotový fenomén, o kterém mluvil doslova každý. Autorský počin Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese měl premiéru v roce 1995 a hned byl prohlášen za muzikál století. Později se produkce stala kontroverzní kvůli dluhům, kulturní dopad díla je však nepopsatelný. Titulní hlavní role se bravurně zhostil Daniel Hůlka.
Renesanční člověk
Daniel Hůlka byl od mládí všestranně nadaným člověkem. Na základní škole chodil na kreslení a učil se hrát na flétnu, klarinet a klavír. Kromě toho se však také věnoval sportu, na gymnáziu hrával volejbal na vrcholové úrovni. Od profesionální kariéry ho však zdržely zdravotní problémy. Místo toho se tedy začal víc věnovat muzice, touto dobou s kamarádem založil první kapelu. Po gymnáziu nastoupil na konzervatoř, kde se věnoval opernímu zpěvu.

Život mu změnila role nejslavnějšího upíra historie, za kterou se dočkal širokého uznání kritiků a obdivu veřejnosti. Otevřela mu také dveře k sólové tvorbě. První album s názvem Daniel Hůlka vydal v roce 1997. Roku 1999 se zúčastnil delegace, která jela odevzdat vánoční strom papeži přímo ve Vatikánu. V rámci této události se mu dokonce poštěstilo zazpívat na Svatopeterském náměstí. Za zavřenými dveřmi to však žádný svatoušek nebyl.
Dvoumetrový bouřlivák
Dan měří na výšku úctyhodných 198 centimetrů. A dřív to býval opravdu živel. V roce 2011, kdy exceloval v muzikálu Kat Mydlář, mu dokonce krátce před premiérou hrozil kvůli jeho alkoholovým a marihuanovým manýrům hrozil vyhazov. „Nemohl se soustředit na zkoušky, nechodil na ně, protože byl údajně neustále nemocný s angínami. Šlo to s ním z kopce,“ popsal tehdy zákulisní zdroj. Uvedl také, že zpěvák měl zřejmě tou dobou psychické problémy a tímto způsobem je zkoušel řešit.
Vedení mu tyto excesy dlouho trpělo, přeci jen byl v mnoha produkcích hlavní hvězdou celého překvapení. V určitou chvíli však pohár trpělivosti přetekl. „Dan dostal nůž na krk. Řekli mu ať se okamžitě vrátí na zem a začne pracovat, jinak bude muset skončit,“ uvedl člen divadelního sboru. Problémy potvrdil i i producent divadla Oldřich Lichtenberg. Vzhledem k Hůlkově talentu je však podle něj zbytečné se v minulosti pitvat.

Šel do sebe
Varování zřejmě Danovi v nitru pořádně rezonovalo, protože se mu démony nakonec podařilo porazit. Aby si mohl dát život do pořádku, dal si dokonce na dva roky pauzu od vystupování. „Na dva roky jsem odešel z divadla a ze showbyznysu, i když – slovo showbyznys mi tady v Česku přijde směšný, ale dejme tomu,“ popsal Hůlka. Během této doby prý úplně přepracoval svůj život a přístup k práci. S vystupováním nakládá opatrně a dává si dostatek času k odpočinku.
V roce 2017 se oženil v Las Vegas a s manželkou Barborou Klement Hůlkovou mají dceru. S rodinou cestuje po světě, třeba do milovaného Nepálu. Kromě toho však také dodnes aktivně koncertuje a my ho právem považujeme za poklad českého národa.
Zdroje: Super.cz, lajk.iprima.cz, medium.seznam.cz
