Nova konečně vrací do televize jeden ze svých nejúspěšnějších seriálů. Pravidelně ho sledovaly 2 miliony diváků
Některé podzimy s sebou přináší jen padající listí a čaj v hrnku, tenhle ale nabídne i příjemné překvapení na obrazovce. Nova chystá comeback, po kterém volaly statisíce lidí, a udělá z něj jednoho z tahounů večerního programu.
Řeč je o seriálu, který kdysi dokázal před televizi usadit doslova půlku země. Roky jej však nyní mohli sledovat jen ti, kteří si připláceli za streamovací službu. Teď se to ale mění a diváci u klasické obrazovky se dočkají něčeho, co jim dlouho scházelo.
Podzim na Nově bude stát za to
Programová nabídka komerčních stanic bývá na podzim vždycky nabušená, protože se diváci vracejí od rybníků a chalup zpátky na pohovky. Letos Nova vsadila na kombinaci osvědčených jmen a nových tváří, od pěvecké show SuperStar s Leošem Marešem po nové seriály na úterní a čtvrteční večery.
Mezi tím vším se ale skrývá jeden návrat, který zvedne ze židle hlavně věrné fanoušky. Vedení stanice nezastírá, že chce potěšit obří základnu, jež o svém oblíbenci léta diskutuje na sociálních sítích.
Fenomén, který se Čechům dostal pod kůži
Česká obrazovka má svoje stálice, tedy příběhy, u kterých se scházejí celé rodiny a druhý den o nich babičky debatují u kadeřnice. Nejspíš už tušíte, kdo se do televizního vysílání vrací. Nova na podzim znovu nasadí jeden ze svých nejslavnějších seriálů, kterým je Ordinace v růžové zahradě 2.

Lékařský seriál z fiktivní Kamenice zamíří od září zpátky na hlavní kanál, a to rovnou do večerního času. Své místo dostane v úterý večer, hned za čerstvým seriálem Boží plán. Nečekají na nás bohužel žádné nové díly ušité namíru rovnou pro televizi, ale díly, které vznikly už v roce 2022 a doposud se skrývaly za placenou zdí streamovací platformy Oneplay.
Kdo tedy Ordinaci nesledoval přes internet, uvidí příběhy, jež ho dlouho míjely.
Diváci u obrazovky budou o čtyři roky pozadu
Zatímco na Oneplay běží nejnovější dějství, na Nově se rozjedou epizody staré zhruba čtyři roky, takže se televizní publikum ocitne v jiné časové linii než to streamovací. Nové premiérové díly navíc zůstanou i nadále výhradně na placené službě. Nova tak elegantně obslouží dva tábory naráz. Ten, který platí za předplatné, i ten, který si vystačí s anténou.
Pro pořádek dodejme, že se počítá zhruba s jedním dílem týdně. Kdo si zvykl na několik epizod za sebou, bude se muset u obrazovky učit trpělivosti.
Od dvou milionů diváků k předplatnému
Ordinace se začala vysílat v září 2005 a v nejlepších letech u ní průměrně sedělo přes dva miliony lidí, takže si z televizního koláče ukrajovala klidně přes polovinu. Vysílala se dvakrát týdně a patřila k nejpevnějším pilířům celé stanice. Miroslav Žbirka jí navíc složil znělku, kterou si dodnes pobrukuje i ten, který žádný díl neviděl.
Jak to však u dlouhých seriálů bývá, postupem času sláva Ordinace začala blednout. Zhruba před pěti lety jí přerostla přes hlavu primácká Slunečná, která jí ve stejném čase odváděla publikum, a stanice tak začala přemýšlet nad tím, co má vlastně s Ordinací dělat.
„Neustále vysoký zájem diváků o Ordinaci nás moc těší,“ uvedli tvůrci pro TV Nova.
Nejdřív se vysílání smrsklo na jediný večer v týdnu a později se celá sága odstěhovala na Voyo (nyní Oneplay).
Známé tváře i smutná vzpomínka na Aničku
Věrní diváci se mohou těšit na sestavu, kterou znají jako své boty. Na obrazovku se vrátí tváře jako Zlata Adamovská, Petr Rychlý, Petr Štěpánek, Dana Morávková nebo Ivana Jirešová.
Kromě nich se v dílech z roku 2022 znovu objeví Anna Julie Slováčková coby sestřička Radka, tedy herečka a zpěvačka, která v dubnu 2025 podlehla těžké nemoci ve svých devětadvaceti letech. Tvůrci slíbili, že její postavu už nikdy nikým nenahradí, a starší epizody tak nabídnou možnost znovu vidět kus její skvěle odvedené práce.
Budete se dívat?
Zdroje: mediaguru.cz, blesk.cz, mediar.cz
