Těchto 5 vět nikdy neřekne hlupák. Máte je ve slovníku?
Lidé s vysokou inteligencí se od ostatních liší výbornou vyjadřovací schopností, argumentací, rychlým tempem i vysokou koncentrací. Souvislosti chápou rychlostí blesku, kde ostatní vysloví problém, oni už vidí jeho řešení. Vysokou inteligenci prozrazují také některé věty, které tito lidé říkají nejčastěji.
Inteligence a skromnost jdou ruku v ruce. Například slavný matematický génius Albert Einstein vynikal skromností. Zato majitelé podprůměrné inteligence jsou nesmírně ješitní, rádi se chlubí. Mylně se domnívají, že jsou to oni, kdo se pyšní vysokou inteligencí.
Vysoce inteligentní lidé mají jiné myšlení
Jedinci s vysokou inteligencí disponují nejen větší schopností analyzovat problémy a rychle je řešit. Myslí jiným způsobem než většina populace. Jejich analytické myšlení jim umožňuje vidět problémy i vztahy do hloubky. Na rozdíl od mnoha lidí vidí problémy, situace z mnoha stran. Jsou pohotoví, rychlí v myšlení i ve vyjadřování.
Mají silnou představivost a vynikající paměť. Baví je učit se novým věcem, nové poznatky v nich vyvolávají nadšení. Za tyto výhody však platí. Přestože umí výborně jednat s lidmi, často trpí izolovaností nebo problémy ve vztazích. Důvodem je jejich odlišnost.

Poznáte je nejen podle hlasu
Jedince s vysokou inteligencí poznáte dokonce i podle hlasu. Mluví hlubším tónem, ne však příliš hlubokým, ten působí hrubě a konfrontačně. Naopak vysoký tón, zejména na konci věty, vyvolává dojem nervozity nebo dětinskosti.
Vysoce inteligentní lidé nepatří mezi mluvky, jejich řeč je jasná a stručná. Nejen rychle myslí, ale také rychle mluví. V jejich řeči nenajdete „slovní výplň“ typu prostě, jako, vlastně, a další. Nedělají zbytečné pauzy během řeči ani nepoužívají nic neříkající fráze.
Vysokou inteligenci prozrazuje i následujících pět vět, které její nositelé nejčastěji užívají.

1. Mohl bys mi o tom říct víc?
Inteligence nespočívá jen v nahromadění znalostí. Je spojená také se sebereflexí. Inteligentní lidi zajímají témata i názory ostatních lidí. Zajímají je jejich názory. Tato krátká otázka je povzbudí k tomu, aby s nimi podrobněji sdíleli své názory, pocity i zkušenosti.
Lidé s vysokou inteligencí si nemyslí, že vše vědí, vše znají. Pokud něčemu nerozumí, nestydí se zeptat: Mohl bys mi o tom říct víc? Touto otázkou projevují zájem a současně ukazují, že sice částečně nerozumí danému problému, nejsou však úplně mimo.
2. Jak to myslíš?
Tato otázka, stejně jako ta předchozí slouží nejen jako dotaz na vysvětlení daného problému. Je také synonymem k direktivní výzvě Zopakuj to. Je položená s cílem pochopit názor někoho, s kým nesouhlasíte. Pochopení názorů druhých lidí předchází nedorozumění a následným konfliktům. Tato otázka otevírá možnost je efektivně řešit. Ukazuje druhé straně zájem o její názory.
3. Mrzí mě to.
Inteligentní lidé se nebojí přiznat si své chyby a následně se omluvit. Nevymlouvají se, nemlží, nesnaží se zamést své chyby pod koberec. S inteligencí se spojuje zodpovědnost za svá rozhodnutí, za své činy. To však neznamená, že se budou utápět v minulosti a neustále přemítat o tom, co svými chybami způsobili. Moc dobře si totiž uvědomují, že čas nelze vrátit, lze se pouze pokusit napravit následky svých chyb. Ty jim slouží jako poučení, čeho se mají příště vyvarovat.
4. Dobrá práce!
Jedinci, disponující vysokou inteligencí umí ocenit druhé a motivovat je. Rovněž dokáží druhé pochválit. Někdy řeknou, za co je chválí, jindy stačí pouze tato dvě slova, která vytvoří pozitivní atmosféru. Vědí, kdy je mají použít. Neplýtvají pochvalami, užívají je s rozmyslem.
5. Děkuji!
Dokonalost spočívá v jednoduchosti. Jednoduché je i toto kouzelné slůvko, které se vám může zdát příliš obyčejné. Má však velkou moc. Je projevem vděčnosti, která otevírá mnohé dveře, které by jinak zůstaly zavřené.