Režisér James Wann, který odstartoval série Saw a Insidious, odstartoval také hororovou sérii V zajetí démonů. Vera Farmiga a Patrick Wilson na sérii spolupracují již několik let. James Wan natočil první a druhý film a na dalších pracoval jako producent. V současné době máme v sérii osm filmů a v přípravě jsou další dva, a to The Nun 2, který by měl být uveden do kin 8. 9. 2023, a Conjuring 4, který by měl do kin dorazit někdy mezi lety 2024 a 2025.

-reklama-


V tomto článku se vám pokusím přiblížit, v jakém pořadí byste je měli sledovat. Nejdříve však uvedeme pořadí, v jakém vycházejí, a poté podle let, ve kterých se odehrávají.

  1. V zajetí démonů 2013
  2. Annabelle 2014
  3. V zajetí démonů 2 2016
  4. Annabelle 2: Zrození zla 2017
  5. Sestra 2018
  6. La Llorona: Prokletá žena 2019
  7. Annabelle 3 2019
  8. V zajetí démonů 3: Na rozkaz ďábla 2021

Nyní seřadíme pořadí, v jakém byste je měli sledovat.

Sestra 2018

Ačkoli je Sestra pátým dílem série V zajetí démonů, je chronologicky prvním. Režisér Corin Hardy zavede diváky až do 50. let minulého století do Rumunska, kde se kněz Burke (Demian Bichir) a sestra Irene (Taissa Farmiga) setkávají s děsivou Valek znesvětitelkou (Bonnie Aarons), děsivou démonickou jeptiškou, která se poprvé představila ve filmu V zajetí démonů 2.

Annabelle 2: Zrození zla 2017

Annabelle: Zrození zla je čtvrtý díl světa V zajetí démonů a chronologicky druhý díl trilogie Annabelle. Snímek Annabelle: Zrození zla, režírovaný Davidem F. Sandbergem, odhaluje děsivý původ titulní panenky, poprvé představené ve filmu z roku 2013. Děj filmu se odehrává tři roky po filmu Sestra, v roce 1955 v jižní Kalifornii, kdy se truchlící výrobce panenek Samuel Mullins (Anthony LaPaglia) a jeho žena Esther Mullins (Miranda Otto) ujmou skupiny mladých osiřelých dívek. Jeden ze sirotků, Janice (Talitha Eliana Bateman), která trpí dětskou mozkovou obrnou, se přitahuje k panence Annabelle, čímž nechtěně vypustí mocného démona.

Annabelle 2014

Annabelle je druhou částí světa V zajetí démonů, chronologicky třetí a první částí trilogie Annabelle. Prequelový spin-off v režii Johna R. Leonetiho dohání oblíbenou prokletou hračku více než deset let po filmu Annabelle: Zrození zla, v roce 1967, kdy pronásleduje novomanželský pár Johna a Miu (Annabelle Wallis, Ward Horton)

V zajetí démonů 2013

V zajetí démonů je prvním dílem světa V zajetí démonů a chronologicky čtvrtým. Film Jamese Wana, který divákům poprvé představil manžele Eda (Patrick Wilson) a Lorraine Warrenovy (Vera Farmiga), se odehrává čtyři roky po Annabelle, v roce 1971.

Annabelle 3 2019

Annabelle 3 je sedmý díl světa V zajetí démonů, chronologicky pátý a třetí a závěrečný díl trilogie Annabelle. Hororová jízda v domě s dcerou Warrenových Judy (McKenna Grace) se odehrává pouhý rok po V zajetí démonů, v roce 1972.

La Llorona: Prokletá žena 2019

La Llorona: Prokletá žena je šestým dílem filmového světa V zajetí démonů a chronologicky šestým. Nejvzdálenější z filmů Conjuring-verse se odehrává v roce 1973 a sleduje sociální pracovnici a matku (Linda Cardellini), kterou pronásleduje nadpřirozená bytost známá jako La Llorona (Marisol Ramirez).

V zajetí démonů 2 2016

V zajetí démonů 2 je třetí díl filmového světa V zajetí démonů a chronologicky sedmý. Pokračování posílá Warrenovy přes oceán do Anglie a odehrává se v roce 1977, kdy vyšetřují nechvalně známý případ kolem poltergeista v Enfieldu.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz 2021

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz je osmý díl světa V zajetí démonů a zároveň osmý díl chronologicky, začíná čtyři roky po světě V zajetí démonů 2, v roce 1981, a zaměřuje se na skutečný soudní proces s Arnem Cheyennem Johnsonem (Ruairi O’Connor), první americký proces s vraždou, v němž byla jako obhajoba uvedena posedlost démonem.

Zdroje: autor, collider.com 

-reklama-