Na televizních obrazovkách se 18. září v 16.50 objeví další premiérové díly Policie v akci. Sledujte příběhy plné policejních zásahů i napětí. Každý všední den. Na Primě.

Také v tomto týdnu se Policie v akci bude muset postavit k mnoha případům. Jak si poradí s přestupky i trestnými činy? Asistovat bude u mnoha zajímavých případů, které se mohou přihodit komukoliv a kdykoliv. Dívejte se a zde malá ochutnávka.

Pátrání po muži, který nenastoupil do výkonu trestu

Delta 104 má odpolední hlídku. A spoustu úkolů. Mají za úkol dojít na adresu muže, který měl nastoupit do výkonu trestu, a neučinil tak. Slehla se po něm zem. Kde jinde tedy začít s pátráním než na jeho trvalé adrese? Rodina Gunárových nespolupracuje, tvrdí, že syn není doma, a nikdo neví, kde se nachází. Rodiče dokonce nevědí, že je na něj dodán příkaz k vydání do výkonu trestu. Policisté zjistí, že syn žije s přítelkyní na jiné adrese. Rodiče se s ním nestýkají, policisté tedy zkusí přes přítelkyni zkontrolovat, kde syn je. Je totiž zřejmé, že přítelkyně bude vědět, kde její partner je. Hlídka se proto rozjede za přítelkyní – a rodina je poučena, že je v zájmu syna, aby se dostavil na služebnu a nastoupil do výkonu trestu. I proto, že každý den, kdy nenastoupí, bude pečlivě spočítán, a zmizelý si tak může pobyt za mřížemi značně prodloužit. Dispečink podá informaci, že na místo, kde má pan Gunár trvalé bydliště, se dostavila jeho přítelkyně. Je třeba zjistit informace, které by mohly vést k zadržení pachatele. Přítelkyně nespolupracuje. Tvrdí, že o partnerovi neví, a ani kdyby věděla, nic by neřekla. Je to logické, protože nikdo nechce milovanou osobu vydat policii, je to ale špatný postup. Jak tohle dopadne a nejde se nakonec pohřešovaný muž, který nenastoupil do výstupu trestu? Dívejte se!

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv. Jsou však i takové, kdy není jiná možnost než pachatele zatknout a odvézt na služebnu.

Zdroj: FTV Prima

-reklama-