Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Prostřeno! bude tentokrát v Praze, kde se prý žije blaze. Vyhrát 60 tisíc a další tisíce v divácké volbě by se ale hodilo i tady – v partě čtyř mužů a jediné ženy.

-reklama-


Jako první se k plotně postaví podivín Martin

Ten pracuje jako strašidlo ve strašidelném domě a tam také uspořádá svou večeři. Doma to prý nejde, že by se hosté nevešli… Co hosté řeknou večeři v netradičním prostředí? A jak se Martinovi podaří menu připravit? Jsou na to v práci vůbec podmínky? Martin nachystá salátek s medovou zálivkou, bojovníkovu polévku, panenku se sušenými rajčaty a cheesecake.

Ne všechno se ale povede a ne každý chod naplní očekávání hostů. Jako třeba bojovníkova polévka, jejíž název hosty trochu zaskočí. Stejně tak šmejdění i zábava. Strašidelný dům totiž bude opravdu strašidelný, a tak se někteří budou těšit na konec večera.

Prostřeno bude v úterý patřit jediné dámě ve skupině, Anastasyi

„Stázka“ jak si říká, má ráda sport – chodí do fitness, ráda plave a jezdí na kole. A říká o sobě, že je příjemná, komunikativní, pečlivá a samostatná. A hlavně je jedinou dámou v pražské skupině. A to přináší i specifické reakce ze strany mužů u stolu. Tak třeba Tim nezastírá, že se mu Stázka líbí, což dává okatě najevo. Během šmejdění ale zjistí, že Stázka má partnera, a aspoň na chvíli ubere plyn. Stázce budou totiž jeho nevhodné návrhy už trochu nepříjemné.

Anastasie je ukrajinského původu, a tak pochopitelně sází i na ukrajinskou kuchyni, když připraví tortillu s letním salátkem, kuřecí vývar s haluškami, varenyky se smetanovou a škvarkami a jako dezert bude podávat sněhovou kouli. Na začátku večera se seběhne zádrhel s chybějící židlí. Naštěstí se Martin projeví jako velký gentleman a židli se rozběhne sehnat. Každý tak bude mít kde sedět.

Středeční soutěžní menu připraví Lukáš

Ve volném čase chodí rád plavat, věnuje se otužování a hraje šipky. V zimě rád jezdí na hory a lyžuje. A říká že je vtipný, občas nervní a přátelský. Jaký bude ve svůj hostitelský den? Na to budou úplně všichni zvědaví a Lukáš je překvapí – nejen svým vařením, ale i zábavou a náladou celého večera.

Lukáš sází na lehkou moderní kuchyni inspirovanou Itálií, když připraví salát Caprese, polévku minestrone, kachní prsa se švestkovou omáčkou a flambované palačinky s koňakem. Flambování má v plánu dělat přímo před zraky svých hostů, což se ne zrovna povede a palačinky se budou koupat v koňaku a budou mít alkoholovou příchuť.

Ve čtvrtek v Prostřeno předvede, co u plotny dovede, Miroslav, druhým jménem Salvatore

Ten má rád hudbu, četbu, psaní a meditace. Rád chodí na procházky a věnuje se sebevzdělávání. A myslí si, že je extravagantní, pravdomluvný a lehce kontroverzní. Což asi tak trochu je. Večeři se rozhodne podávat venku, kousek od rybníku Hamr, kde má zaparkovaný foodtruck, ve kterém chystá mexickou kuchyni. Budou se hosté těšit na mexické menu? Nebo se naplní jejich obavy, že menu bude příliš pálivé? Mirek Salvatore připraví sýrové nachos s guacamole, sopu Azteca con nachos, jako hlavní chod Al Pastor taco a nakonec smažený banánový dort. Zábava bude únikovka o ceny. Vyřeší ji všichni?

Jako poslední své kuchařské dovednosti předvede Tim

Jeho velkým koníčkem je focení, zajímají ho ženy, rád maluje, píše a chodí večer po barech. Sám o sobě tvrdí, že je charismatický, upovídaný, inteligentní a má krásný charakter. Je vzdělaný, všeznalý a egoistický. Jinak je nekonfliktní a přátelský. No a taky moc nevaří, ale odvaha mu rozhodně nechybí, když sází na recepty, které vaří poprvé.

Hosté si už při čtení menu budou lámat hlavu tím, co jim nakonec Tim připraví, když jako předkrm slibuje pořádný melouny, dále budou okurkové hody, jako hlavní chod New York striptýz a nakonec se bude podávat sladká opilá Řekyně. Povede se Timovi menu připravit? A jak celý týden v Prostřeno dopadne? Kdo ho vyhraje?

Prostřeno! můžete sledovat každý všední den v podvečer na Primě.

Zdroj: FTV Prima

-reklama-