Aquaman and the Lost Kingdom má do kin dorazit v prosinci 2023 a o chystaném projektu DC se začaly objevovat podrobnosti. Jason Momoa debutoval jako Arthur Curry alias Aquaman ve filmu Liga spravedlnosti z roku 2017, načež si zahrál v trháku Aquaman, svém prvním sólovém filmu v DCEU uvedeném do kin jen o rok později. Aquaman v režii Jamese Wana dosáhl obrovského kasovního úspěchu i uznání kritiků a fascinujícím způsobem prozkoumal Curryho minulost a zkoumal jeho nárok na trůn Atlantidy. Momoa se později objevil ve filmu Zacka Snydera Liga spravedlnosti z roku 2021, ale jeho příběh bude řádně pokračovat v připravovaném pokračování Aquamana.

-reklama-


Vývoj filmu Aquaman and the Lost Kingdom provázely otřesy ve studiu DC, odklady uvedení do kin a vysoce sledovaný soudní proces, do něhož byla zapletena jedna z jeho hvězd. Vzhledem k tomu, že budoucí sólové filmy pro Supermana Henryho Cavilla, Batmana Bena Afflecka a Cyborga Raye Fishera neexistují, Wonder Woman 3 Patty Jenkinsové byla zrušena a Flash se zmítá v kontroverzích týkajících se Ezry Millera, byl Aquaman Jasona Momoy považován za výchozí pilíř budoucnosti DC Universe. S plánovaným datem premiéry, které bylo nakonec stanoveno na 21.12.2023, se začínají objevovat nové podrobnosti o tom, jaký příběh by se mohl v Aquaman and the Lost Kingdom odehrát, zejména po resetu DCU ve Flashovi.

Nejnovější zprávy o Aquamanovi 2

Nové záběry z filmu Aquaman and the Lost Kingdom byly předvedeny účastníkům CinemaConu 2023, na nichž se objevil Černý Manta Yahyi Abdula-Mateena II. ovládající Černý trojzubec, zdroj ultimátní moci, a zkoumala se bratrská dynamika mezi Arthurem Currym a Ormem Patricka Wilsona. Zatímco se intenzivně diskutovalo o tom, zda se Amber Heard bude i nadále podílet na filmu Aquaman and the Lost Kingdom po své neslavné právní bitvě s Johnnym Deppem, nové záběry krátce ukázaly Heardovou jako Meru v nadcházejícím filmu. I když je zveřejnění nových záběrů vzrušující, pro pokračování Aquamana to nemusí být zrovna hladký průběh.

Podle serveru The Direct byly nedávné testovací projekce filmu Aquaman and the Lost Kingdom přijaty katastrofálně, přičemž důvěryhodný zdroj z DCU uvedl, že Aquaman and the Lost Kingdom by mohl být „jedním z nejhorších filmů DCEU“. Tyto zprávy se potvrdily, když vyšlo najevo, že společnost Warner Bros. nařídila u pokračování Aquamana přetáčky a úpravy příběhu. Pro nové spoluředitele DC Studios Jamese Gunna a Petera Safrana by to však nemusela být špatná zpráva, protože by to mohlo vytvořit příležitost pro Momoa, aby v budoucnu přijal jinou roli v DCU, protože herec prozradil, že si jako potenciální budoucí roli vyhlédl Loba.

Kdy přijde Aquaman 2 do kin? (Kina a streamování)

Stejně jako u většiny filmů ve výrobě v době pandemie COVID-19 v roce 2020, i u Aquaman and the Lost Kingdom se datum vydání měnilo a měnilo. Druhý příchod Arthura Curryho byl původně naplánován na prosinec 2022, ale po velkých změnách v DCU se Aquaman and the Lost Kingdom posunulo na novou pozici 17.3.2023. V srpnu 2022 pak bylo oznámeno, že byl opět posunut, přičemž nové datum premiéry připadlo na 25.12.2023. Nicméně ještě jedna změna posunula datum vydání filmu na 21.12.2023.

Poslední odklady filmu Aquaman and the Lost Kingdombyly údajně způsobeny potřebou více času na postprodukční zpracování VFX. Nebyl to jediný film DCU, který zaznamenal velké zpoždění, protože Shazam! Fury of the Gods byl rovněž odsunut z chystaného uvedení na Vánoce 2022. Pokud jde o to, zda Aquaman and the Lost Kingdom a další chystané filmy DC budou mít dvojí uvedení na velkém a malém plátně, v současné době se filmy Warner Bros. stávají dostupnými pro streamování na HBO Max po 45denní exkluzivitě v kinech, což znamená, že pokračování Aquamana by se na HBO Max dostalo někdy v polovině ledna nebo na začátku února 2024.

Hlavní herci Aquamana se vracejí do Ztraceného království

Většina hereckého obsazení Aquamana se vrací do filmu Aquaman and the Lost Kingdom, v němž se v hlavní roli Arthura Curryho alias Aquamana, napůl lidského a napůl atlantského krále Atlantidy, představí Jason Momoa. Patrick Wilson se vrátí jako Orm Marius, Curryho bratr a bývalý král Atlantidy, Amber Heard se vrací jako Mera, dcera krále Nerea, a Willem Dafoe si také zopakuje svou roli Nuidise Vulka, Curryho mentora. Yahya Abdull-Mateen II se vrátí jako záporák filmu David Kane alias Black Manta a Dolph Lundgren, Randall Park, Temuera Morrison a Nicole Kidman se rovněž vracejí jako král Nereus, doktor Stephen Shin, Thomas Curry a Atlanna.

Vincent Regan bude v DCEU debutovat jako Atlan, první král Atlantidy. Regan nahradí Grahama McTavishe, který Atlan ztvárnil v Aquamanovi, a převezme roli po Julianu Lewisi Jonesovi, který se jako Atlan objevil ve flashbackových sekvencích pro Justice League a Justice League Zacka Snydera. Ben Affleck by si měl také zopakovat roli Bruce Waynea alias Batmana, údajně naposledy ve vesmíru DC. Ve filmu Aquaman and the Lost Kingdom se dále objeví Indya Moore jako Karshon, Jani Zhao jako Stingray a Pilou Asbæk ze seriálu Hra o trůny v blíže nespecifikované roli.

Podrobnosti o příběhu filmu Aquaman and the Lost Kingdom

Pracovní název filmu Aquaman and the Lost Kingdom od Jamese Wana zněl „Necrus“ – jméno, které budou znát fanoušci hrdinových dobrodružství z DC Comics. Necrus je v podstatě temnější Atlantida, podmořské město ovládané tyranem, který usiluje o nadvládu nad povrchovým světem, ale království je nestabilní, jen se mihne díky umístění cizího satelitu. Necrus by mohl být „ztraceným královstvím“ z názvu pokračování Aquamana. Oficiální synopse filmu Aquaman and the Lost Kingdom poskytnutá v prosinci 2021 se rovněž zmiňovala o „prastaré síle“, což zřejmě odkazuje na novou zbraň pro Černého Mantu v podání Yahyi Abdul-Mateena II: Černý trojzubec.

Nové záběry k filmu Aquaman and the Lost Kingdom nejen odhalily existenci Černého trojzubce, ale také potvrdily nesnadné spojenectví mezi Arthurem Currym a Ormem. Očekává se, že nadcházející film se bude hlouběji zabývat jejich rodinným vztahem a zkoumat, jak tito bývalí rivalové mohou spolupracovat na záchraně Atlantidy. To možná naznačuje, že Černý Manta bude ve filmu Aquaman & ztracené království představovat pro Atlantidu mnohem větší hrozbu, která se ponoří do padouchova původu a jeho honby za pomstou Currymu, k čemuž se hodí nový, komiksově přesný kostým a nová armáda.

Kdy bude uveden trailer k Aquamanovi 2?

Společnost DC už na CinemaConu za zavřenými dveřmi ukázala krátké útržky záběrů z Aquaman and the Lost Kingdom a nedočkavým fanouškům poskytla trailer ze zákulisí zahrnující concept art a rozhovory, takže si lze představit, že první pořádný teaser není daleko. Na druhou stranu, následné odklady naznačují, že je potřeba více času na vypilování vizuálních efektů ve filmu, který se tolik spoléhá na přesvědčivé CGI, zvláště v návaznosti na přelomové podvodní scény ve filmech jako Avatar: The Way of Water a Black Panther: Wakanda nechť žije. DC nebude chtít vydat trailer s polovičatými vizuálními efekty, takže jej lze očekávat někdy koncem roku 2023.

Mera v podání Amber Heard bude mít v Aquamanovi 2 možná menší roli

Právní bitva mezi Johnnym Deppem a Amber Heard se stala fenoménem léta 2022. Heard tvrdila, že probíhající spor s Johnnym Deppem přiměl společnost Warner Bros. ke snížení její role ve filmu Aquaman and the Lost Kingdom, a dokonce přiznala, že si není jistá, zda bude vůbec zahrnuta do finálního sestřihu filmu. Walter Hamada z DC potvrdil, že Mera nebude v pokračování Aquamana tak výrazně zastoupena, a také přiznal, že uvažoval o jejím přeobsazení, i když k tomu nedošlo. Případ pomluvy byl mezitím urovnán, ale skutečný rozsah Heardovy role ve filmu Aquaman and the Lost Kingdom se teprve ukáže.

Arthur Curry má v Aquamanovi 2 nový kostým

Jason Momoa si ve filmuAquaman and the Lost Kingdom oblékne dva kostýmy. Prvním je tradiční, komiksem inspirovaný zlatozelený komplet Arthura Curryho, jehož variace byly použity v minulých dílech Aquamana z DCU. Druhým oblečením je zbrusu nový kovově modrý „stealth“ oblek. Tento druhý kostým vychází z komiksového zpracování Aquamana Neala Poznera z roku 1986 a jak název napovídá, je navržen tak, aby poskytoval lepší maskování pod vodou než Arthurova tradiční světlá a třpytivá výbava. Jeho zařazení do filmu Aquaman and the Lost Kingdom ukazuje na nějakou infiltrační misi, ale uhlazenější design je také příkladem dospělejšího tónu, který James Wan naznačil.

Aquaman 2 využívá novou technologii natáčení pod vodou

Bylo by obtížné dodat film Aquaman bez podvodních scén, protože postavy musí komunikovat, konverzovat a cítit pod vlnami. Ve filmu Aquaman z roku 2018 bylo tohoto efektu dosaženo tak, že herci byli připoutáni k plošině, která simuluje vznášení, a poté byla v postprodukci přidána CGI voda. Momoa tento proces dříve popsal jako krajně nepohodlný, což je jeden z důvodů, proč Aquaman and the Lost Kingdom používá jiný přístup. Podle Jamese Wana (prostřednictvím Cinemablend) pokračování nahradilo postrojové platformy snímáním výkonu, natáčením několika kamerami a následným digitálním přenosem těchto pohybů na trojrozměrný model – výsledný efekt bude fascinující sledovat.

Zdroj: screenrant.som

-reklama-