Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Pojďte se blíže seznámit s pětapadesátiletou soutěžící v reality show Survivor Česko & Slovensko průvodkyní Ludmilou Puldovou. Co ji vedlo k tomu se přihlásit a proč jí to v první sérii nevyšlo?

Jak se zrodil váš nápad přihlásit se do Survivoru?
Já už jsem se do Survivoru hlásila v minulém roce, dokonce jsem prošla všemi castingovými koly a skončila jsem těsně před finále. Finálového kola jsem se nemohla zúčastnit kvůli pracovním povinnostem, protože jsem den před jeho konáním musela odletět s turisty na ostrov Mauricius. Ale neodradilo mě to a řekla jsem si, že při další příležitosti do toho musím jít znovu.

Dominikánskou republiku jste už měla možnost navštívit?
Neměla. O Dominikánské republice se traduje, že to je hlavně dovolenkářská destinace. Já se profesně věnuji hlavně zájezdům, které se zaměřují na poznávání, treky a sport.

Jak byste se jako osobnost sama popsala? V čem jsou vaše nejsilnější stránky?
Hodně sportuji a myslím, že i hodně vydržím, ale je mi jasné, že ani to nemusí být pro tuto hru rozhodující. Na jedné straně může být výhodou, že vydržím spát na písku pod širým nebem, že vydržím bez jídla a nevadí mi změna klimatu nebo například pavouci. Svoji roli bude ale hrát i ta sociální rovina hry a bude záležet i na tom, jak si s ostatními lidmi sedneme, nebo nesedneme. Při své profesi turistické průvodkyně musím samozřejmě vždy vyjít s každým, ale zároveň je tam jasně daná pozice, kdy jsem já vždy tím lídrem, který má rozhodující slovo, a nikdo to nezpochybňuje. Ale je mi jasné, že v tomto případě bude situace jiná a budu muset být více empatická.

Jako turistická průvodkyně jste procestovala téměř celý svět, absolvovala jste treky v Nepálu i Jižní Americe. Jakou nejextrémnější situaci jste při své profesi zažila?
Určitě spaní na ledovci v 6 tisících metrech nad mořem, kde kvůli nedostatku kyslíku skoro nespíte a pořád vás bolí hlava. To jsem si už říkala, jestli bych s Nepálem neměla přestat, protože ta kombinace nedostatku kyslíku, špatného jídla a extrémního mrazu –20 °C člověka hrozně ničí. A pak to také byla venezuelská džungle v deltě řeky Orinoko, kde jsme se museli půl dne brodit do půl pasu zaboření v bahně, lezli po nás štípaví mravenci a komáři. To jsem si říkala, že už bych se těmto situacím mohla příště vyhýbat a jezdit jen nějaké komfortnější zájezdy. Ale zase mám díky tomu dobrou průpravu na ostrov.

A myslíte si, že si poradíte i v těch situacích, kdy tím lídrem nebudete a budete muset vyjít s někým, kdo se této role bude chtít chopit nebo se v danou chvíli bude cítit tím lídrem být?
To bude samozřejmě těžké, ale to je právě to, o čem ta hra je. Myslím si, že to zvládnu. Ale je pravda, že jsem zvyklá mít rozhodující slovo, takže se budu muset hodně držet na uzdě.

Co hlad? Bojíte se ho?
Samozřejmě, že se ho bojím, děsně se bojím hladu. Já se potřebuji pořádně najíst, abych mohla fungovat. To bude určitě pruda být na rýžové dietě, občas zpestřené kokosem.

Myslíte, že se na to dá připravit?
Já už se raději připravovala dopředu a preventivně se trápila hladem, aby si tělo zvyklo. Například jsem se zařekla, že nebudu vůbec ochutnávat vánoční cukroví, protože jakmile ochutnám jedno, tak následně ochutnám druhé, třetí, a to je konec, protože pak se neovládnu. Takže jsem se rozhodla, že cukry omezím, abych byla na tu situaci připravená.

Kdo na vás bude doma čekat?
Bydlím se svou šestnáctiletou dcerou a ona je moc ráda, že bude sama doma, a moc by si přála, abych zůstala v soutěži co nejdéle, protože jí budu co nejméně zasahovat do života.

Survivor můžete sledovat od 1. února na Nově a již nyní na Voyo.

Zdroj: Voyo, TV Nova

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA