Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

K lítosti fanoušků celosvětově úspěšného britského seriálu „Doktor Martin“ byla natočena jeho definitivně poslední epizoda. Tvůrci se s jeho diváky rozloučili dojemným vánočním speciálem, který tento týden uvedla i Česká televize.

-reklama-


A byli to právě jeho nadšení příznivci, kteří si poté, co bylo oznámeno, že „Doktor Martin“ končí, vynutili jeho další pokračování a nakonec tak vzniklo celkem deset řad. Vzhledem k tomu, že ta první byla uvedena již v roce 2004, britská televize „ITV“ ho natáčela a vysílala osmnáct let. 

Doc Martin vs. Martin Clunes

Hlavním hrdinou tohoto „lékařského“ seriálu je svérázný doktor Martin Ellingham, který paradoxně trpěl fóbií z krve, a tak musí opustit pozici špičkového londýnského specialisty a věnovat se praxi vesnického doktora v malebném městečku Portwenn. Geniálním způsobem ho hraje britský herec Martin Clunes a jen těžko se chce věřit tomu, že postavu nerudného a arogantního doktora Martina, který nesnáší nejen své pacienty (jimž ovšem díky své erudici často zachraňuje život), ale také zvířata, ztvárňuje oblíbený komik, který žije na farmě plné zvířat. Zatímco v tomto seriálu se chová velmi nepřátelsky k psíkovi, který si ho oblíbil, ve skutečnosti psy zbožňuje a natočil dokonce dokument, nazvaný „Martin Clunes: Člověk a pes.“

Kouzelný Cornwall

K úspěchu „Doktora Martina“ bezesporu přispěly i kouzelné kulisy přímořského hrabství „Cornwall“, kde se natáčelo mnoho jiných romantických seriálů a filmů, k nimž patří například legendární romantické snímky, realizované podle bestsellerů britské spisovatelky Rosamunde Pilcher. Ve zdejší vesničce „Port Isaac“ se v areálu přestavěné stodoly realizovala většina interiérových scén, dechberoucí přímořské scenérie obstarala samotná příroda tohoto turisticky vyhledávaného regionu.

Vánoční speciál

A právě z jeho pohádkové atmosféry vytěžila maximum i definitivně poslední epizoda. Má podobu ve Velké Británii velmi oblíbeného „Vánočního speciálu“, který známe například z dalšího výtečného seriálu „Panství Downton“. Kromě velmi napínavého děje a velmi překvapivého finále v něm nechybí překrásná vánoční výzdoba a také silný morální apel o potřebě lásky, lidské soudržnosti i odpuštění.

Pokud se o prvním adventním víkendu chcete vánočně naladit, neváhejte „Vánoční speciál“ Doktora Martina zhlédnout.

[ays_poll id=2]

Zdroje: autorka, Česká televize, ČSFD.cz, Wikipedie

-reklama-

Adéla Hofmanová vystudovala žurnalistiku a věnuje se především kulturní publicistice. S webem TV guru externě spolupracuje od roku 2020 a za tu dobu publikovala téměř tisíc příspěvků, které si přečetlo přes padesát milionů čtenářů. Snaží se je upozorňovat na kvalitní televizní pořady a naopak si bere na paškál brak, které tuzemské i zahraniční kanály produkují stále víc.