Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

„Itálie“ se natáčela i v Praze, jak se filmovala striptýzová scéna u mlýna a kdo utrpěl vážné zranění? Zdeněk Troška chtěl se Slunce, seno, erotika navázat na úspěch prvních dvou filmů, a to „jahody“ a „pár facek“. I když „erotika“ patří mezi nejméně oblíbený film ze slavné trilogie, tak stále poutá diváky k obrazovkám. Pojďte si přečíst pár zajímavostí z natáčení Slunce, seno, erotika.

-reklama-


Finance na film byly dost omezené, a tak musela produkce původní scénář hodně seškrtat. Celý původní zamýšlený začátek musel úplně zmizet. Nakonec se rozhodlo, že se z důvodu úspor nebude cesta do Itálie konat. Herci však proti tomuto kroku protestovali a jak můžeme vidět, tento krok jim vyšel.

Itálie v Praze

Nejvíce materiálu natočili v italském městě Cassino. Dost toho nakonec pro film nevyužili. „Itálie“ se natáčela i u nás – například kavárna v Itálii se natáčela ve Strakonicích. Nebo hotel, ve kterém byli ubytování, byl hotel Šroubek na Václavském náměstí. Plody moře se zase podávaly v Praze v atriu MON.

Miroslav Zounar byl v době natáčení po operaci a nemohl odjet do Itálie. Tvůrci to však hravě zamaskovali tím, že se pak objevil alespoň v „italských“ scénách natáčených u nás.

Třetí film již Jiřina Jirásková odmítala natočit a měla se prý i nelichotivě o komediích vyjadřovat (jako žena režiséra prý tohle nemá zapotřebí). Za Jiráskovou se ve Slunce, seno, jahody musel Zdeněk Troška zaručit. Se svou rolí paní učitelky v „erotice“ už ale Jirásková nechtěla pokračovat. Nakonec se jim podařilo herečku přemluvit, ale pro změnu zase odmítala se štábem jet do Itálie, a proto její postava měla zlomeninu. Jako důvod uváděla, že nemá ráda horko.

Scéna, při které „zatrne“

Rána, kterou „pocítíte“ a zatrne vám při ní, je rozhodně ta, kterou dostane do hlavy po pádu na silnic herečka Jaroslava Hanušová. Ta nakonec po tomto bolestivém pádu měla otřes mozku a jen doufala, že režisér nebude scénu chtít opakovat.

Natáčení striptýzových scén u starého mlýna, kde se objevil i nahatý Jiří Lábus, se natáčely jen za přítomností nezbytného množství herců a štábu. Až později se natočil tleskající a jásající dav.

Nerozuměly si ani ve skutečnosti

Stejně jako její Blažena, tak i sama Veronika Kánská si nerozuměla s Petrou Pyšovou (Miluna). Představitelka Blaženy si naopak během natáčení velmi rozuměla s Kateřinou Lojdovou (inženýrka Tejfarová) a Jaroslavou Kretschmerovou (Evik).

Zvracení, útěk a policie

Představitelka nejslavnější drbny Kelišové Marie Švecová si s sebou do Itálie přivezla zásoby jídla na celý týden, který tam během natáčení strávili. Jen jednou jedinkrát se rozhodla ochutnat italské jídlo. Následně se však pozvracela. Stačilo jí k tomu opravdu málo, a to, že si myslela, že v jejím jídle byly mořské plody. Byla z toho tak v šoku, že následně utekla a musela ji hledat a přivézt italská policie.

Oblíbenou komedii Slunce, seno, erotika můžete zhlédnout na Nova Cinema ve čtvrtek 4. ledna od 20:00.

Zdroje: Voyo, fdb.cz, csfd.cz

-reklama-