Rok 2023 se už chtě nechtě blíží mílovými kroky a s ním i několik očekávaných kinopremiér. Jaké filmy budeme moci v tomto roce v českých kinech zhlédnout?

PIARGY

Hned první týden nového roku, přesněji 5. ledna, vejde do českých kin slovensko-český film Piargy pojednávající o osudech stejnojmenné vesnice. Dívka Juliša se provdá za Martina, nejbohatšího statkáře v Piargách. Zamiluje se však do manželova otce a toto tajemství nezůstane tajemstvím dlouho. Tento milostný trojúhelník se také stane spouštěčem hříšného života v této vesnici, ale jedné masopustní noci celá vesnice úplně zmizí. Má tento úkaz souvislost s proroctvím místní vědmy o příchodu Antikrista a krutém trestu?

ASTERIX A OBELIX: ŘÍŠE STŘEDU

Z pokračování kultovních filmů se můžeme v roce 2023 těšit například na Asterix a Obelix: Říše středu, kdy zatím poslední film o této dvojici Galů – tedy Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva, vešel do kin v roce 2012. Příběh nejnovějšího filmu z této komediálně-dobrodružné série se bude točit kolem čínské císařovny FuYi, která požádá Galy o pomoc proti uchvatiteli trůnu jménem Feng Tsin Qin.

INDIANA JONES A VOLÁNÍ OSUDU

Od posledního dílu série dobrodružných filmů pojednávajících o Indiana Jonesovi – tedy Indiana Jones a Království křišťálové lebky – do jeho kinopremiéry v ČR 29. června 2023 uplyne 15 let, než vejde do kin nejnovější Indiana Jones a volání osudu. Také půjde o první díl této filmové série, na kterém se nebude podílet George Lucas. V hlavní roli se však můžeme opět těšit na Harrisona Forda, přičemž Spielberg na tohoto herce spoléhal natolik, že pokud by Ford na natáčení nekývl, projekt by byl ukončen.

BARBIE

Od 20. července budeme moci v kinech zhlédnout dobrodružnou komedii Barbie, přičemž se v tomto případě bude jednat o první hraný film navazující na tuto populární řadu hraček. Panenka Barbie (Margot Robbie) žijící v Barbielandu je vyloučena, protože není dostatečně dokonalá a dostává se do reálného světa. Společnost jí přitom samozřejmě dělá Ken, zde ztvárněn Ryanem Goslingem. Scénář k tomuto filmu napsala dvojice Noah Baumbach a Greta Gerwig, kteří už spolupracovali na dvou filmech.

OPPENHEIMER

Ve stejný den jako Barbie bude mít premiéru i životopisný film Oppenheimer pojednávající o příběhu amerického fyzika J. Roberta Oppenheimera přezdívaného otec atomové bomby. Bude se jednat o šestou spolupráci mezi Cillianem Murphym a Christopherem Nolanem, přičemž kromě Dunkerku to bude další Nolanův historický film. Kromě zmíněného Murphyho se zde sejdou hvězdná jména jako například Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Josh Hartnett, Kenneth Branagh, Dane DeHaan, Casey Affleck, Jason Clarke, David Dastmalchian, Gary Oldman či Gustaf Skarsgård.

WONKA

Od 14. prosince 2023 budeme moci zhlédnout film zpracovávající příběh mladého Willyho Wonky, hlavní postavy z kultovního filmu Karlík a továrna na čokoládu. Hlavní roli ztvární mladý herec Timothée Chalamet, který se v posledních letech proslavil zejména účinkováním ve filmu Duna. Herecky ho doplní také například Rowan Atkinson, Matt Lucas, Olivia Colman nebo Tom Holland.

Zdroje: autorka, csfd

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.