Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Česká média se v poslední době věnují změnám na moderátorských postech v tuzemských televizních stanicích, ať už jde o Českou televizi nebo televizi Prima. Diskuse na sociálních sítích přitom ukazují, že veřejnost zaujímá často rozumnější postoje, než televizní šéfové. Zatímco ti kvůli sledovanosti stále více upřednostňují atraktivní vzhled před důležitějšími kvalitami, mnozí diváci to vidí přesně naopak.

Dosti příjemným překvapením je, jak například reagují na zprávu, že byla z pozice moderátorky „Hlavních zpráv“ televize Prima odsunuta milá, sympatická a kultivovaná Gabriela Lašková. Zatímco by se mohlo zdát, že právě kvůli divákům, potažmo sledovanosti, dostávají přednost „sexy“ tváře, je zřejmé, že jim spíše vadí. A netýká se to zdaleka jenom Primy, lidé v souvislosti s koncem Gabriely Laškové negativně reagují též na dlouholetou moderátorku televize Nova Lucii Borhyovou.

Dost bylo Borhyové

Zatímco se o jejím odchodu z „Televizních novin“ stále jenom spekuluje, přibývají názory, že je „dávno za zenitem a měla by z obrazovky konečně zmizet.“ Borhyová si o to navíc často svým chováním koleduje, čehož využívají bulvární média a svým čtenářům ji zlomyslně předhazují jako snadný terč. Lákají je například na její postavu v titěrných plavkách, „dechberoucí dekolt“ nebo „úsměv od ucha k uchu“, ale přitom neváhají zveřejnit fotografii, zachycují moderátorku v nepříliš lichotivé róbě s propoceným podpažím. Logickým výsledkem jsou převažující negativní reakce a čtenáři se často shodují, že už „bylo dost Borhyové“. Jedněm vadí „její grimasy, nepřirozeně umělý úsměv a chorobná afektovanost“, jiní si navíc myslí, že je „dost hloupá“. Někteří se dokonce přiznávají, že když moderuje zprávy ona, „ihned přepínají“.

Nic nesplňuje

Nechybí ani lekce, odkazující na pravidla kvalitního zpravodajství: „Zprávař by měl mluvit vždy spisovnou češtinou. Zprávař nikdy nesmí vystupovat v žádných komerčních či reklamních pořadech. Ani náznakem by se na veřejnosti neměl předvádět jako sexy figura. Prostě, zprávař by měl být vždy tím nejserióznějším představitelem určitého média. Nic paní Borhyová nesplňuje!“ , připomíná například na Facebooku Milan. O tom byla mimochodem přesvědčena také bývalá moderátorka televize Nova Eva Jurinová, která Borhyovou později jako uznávaná mediální expertka opakovaně kritizovala a vzkazovala jí, že by měla s moderováním skončit, protože „je v rozporu s formátem večerních zpráv“. Tento názor zdaleka nesdílela jen ona sama, i bývalý šéf zpravodajství Novy Jan Vávra se nechal slyšet, že „jedinou předností Borhyové je hluboký dekolt a hříšné představy mužských diváků zpravodajství“ a byl přesvědčený, že popularity dosáhla díky svým tělesným proporcím.

Zdroje: Facebook, Extra.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz