Jedenašedesátiletý herec Ralph Macchio se proslavil díky trilogii Karate Kid, později také Cobra Kai. Svůj talent však již po desetiletí ukazuje v nejrůznějších amerických snímcích. Jak se americká legenda změnila po devětatřiceti letech od premiéry prvního dílu?

Ralph George Macchio se narodil 4. listopadu 1961, loni tudíž oslavil své 61. narozeniny. Jako malý se věnoval zejména stepu, tanci a zpěvu. K herectví se dostal prostřednictvím reklam. Během sedmdesátých let působil v reklamách značek Bubble Yum a Dr. Pepper. První zkušenost s opravdovým filmem přišla hned s rokem 1980, kdy debutoval v komediálním snímku Podporujte akademii. Následovalo krimi drama s Tomem Cruisem Ztracenci z roku 1983.

Zlom nastal s příchodem roku 1984, kdy dostal svou životní roli Daniela LaRussa ve sportovním dramatu The Karate Kid. Tuto roli si během osmdesátek zopakoval ještě dvakrát, a to v letech 1986 a 1989. Po úspěšném působení v oblíbené trilogii přišly devadesátá léta, která s sebou přinesla komedii To je ale teplo!, krimi snímek Můj bratranec Vinny a válečný snímek Garwood: Válečný zajatec. Úspěch mu zajistila také romantická komedie Nahý v New Yorku, kde si zahrál homosexuála Chrise.

Nové tisíciletí přineslo další filmová obsazení a svůj talent uplatňoval také jako epizodní herec v několika známých seriálech. V roce 2018 se znovu vcítil do své životní role Daniela LaRussa, tentokrát však na delší dobu. Dodnes působí v akčním seriálu Cobra Kai, který je vysílán streamovací platformou Netflix.

Když mu bylo patnáct, tak si jeho srdce ještě před jeho slávou získala Phyllis Fierro, kterou si také v roce 1987 vzal. S manželkou má dvě děti – Julií (31) a Daniela (27). Obě děti jdou v hereckých stopách svého otce a pohybují se ve filmovém průmyslu. O jménu svého syna přiznal, že jej s manželkou zvolili právě kvůli jeho životní roli.

Embed from Getty Images

Zdroj: People, csfd, BBC

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

„Říká se, že filmy by měly být víc podobné životu - já si však myslím, že život by se měl víc podobat filmu.“ - Myrna Loy