Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Jednou Bond girl, navždy Bond girl. V roce 1962 se Ursula Andress stala vůbec první Bond girl díky roli Honey Ryderové po boku Seana Conneryho ve filmu Dr. No. Andress, které je nyní šestaosmdesát let, se po své roli v bondovce Dr. No dočkala dlouhé herecké dráhy a poslední filmovou roli ztvárnila v roce 2005. V současnosti žije klidnějším životem mimo hollywoodský shon.

„Je to docela zvláštní, i když jsem teď starší, stále se mě všichni ptají na Dr. No,“ řekla Andress v roce 2018 deníku The Sunday Post a dodala: „A to musí znamenat, že i v mém věku jsem stále Bond girl.“ Andress je sice známá především jako Honey Ryderová, ale hrála i v dalších populárních filmech. Po boku Elvise Presleyho si zahrála ve filmu Fun in Acapulco a vedle Deana Martina a Franka Sinatry zase ve filmu Čtyři z Texasu.

V 90. letech se její herecká kariéra výrazně zpomalila a v roce 2005 si zahrála ve svém posledním filmu St. Francis‘ Bird Tour. „Dobrovolně jsem odešla do důchodu, ale jde vůbec někdy člověk do důchodu?“, řekla deníku The Sunday Post. „Pořád dostávám nabídky a někdy mě to láká, ale musím uznat, že už nejsem mladá holka – i když duchem jsem,“ dodala herečka.

Andress nyní střídavě žije v Římě a ve Švýcarsku, odkud pochází. Část svého času tráví uměleckou tvorbou: „V současné době se umění věnuji mnohem více, vždy to byla moje první láska. Ráda také fotografuji a mé fotografie byly publikovány v řadě mezinárodních časopisů. Jsem na to velmi hrdá, protože jsem vždycky ráda tvořila.“ S bývalým manželem Harrym Hamlinem má jedno dítě, syna Dimitriho. V roce 1979 se seznámili během natáčení filmu Souboj titánů. 

V rozhovoru pro deník Corriere della Sera v roce 2020 Andress uvedla, že byla překvapena úspěchem filmu Dr. No, který byl prvním filmem o Jamesi Bondovi: „Byla to vlastně taková menší produkce, tu roli jsem přijala, i když jsem si myslela, že film nikdo nikdy neuvidí, scénář se mi vůbec nelíbil. Ale pak se natáčení rozjelo, chemie mezi námi fungovala, byla to ta správná kombinace.“ Prozradila také, že se Seanem Connerym zůstali přáteli až do jeho smrti v roce 2020: „Měl smysl pro humor, který se mi velmi líbil. Naposledy jsme se setkali ve Švýcarsku, když si Sean zařídil dům v Gstaadu nedaleko ode mě. Prožili jsme spolu spoustu večerů, vždycky mě někam pozval, do Monte Carla, Londýna, New Yorku… Pro mě Sean není mrtvý, vždycky se mnou zůstane naživu.“

Zdroje: People, The Sunday Post, Corriere della Sera

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR