Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Jako by mizerných telenovel, které vysílá televize Prima na svých kanálech, nebylo dost, po třinácti letech oprášila i „Ošklivku Katku“. Seriál, který někteří diváci zařadili mezi vůbec nejhorší, jaké u nás vznikly a souhlasně ho označili za „odpad“, vznikl podle kolumbijského originálu „Ošklivka Betty“ a naše země patřila mezi těch pár, kde se uchytil.

Pro nízkou sledovanost se ho televize Prima přesto rozhodla předčasně ukončit poté, co natočila 73 epizod, zatímco v případě „Ošklivky Betty“ vzniklo celkem 335 dílů. Mimochodem, i českému publiku se „Betty“ líbila více než „Katka“. Dnes stojí česká kopie za pozornost především díky představitelce hlavní role, Kateřině Janečkové.

Když se diváci konečně dočkali finále, mnozí byli zaskočeni tím, jak krásná herečka se za ošklivým brýlatým káčátkem s odpudivými rovnátky skrývala. Ostatně, podobně tomu bylo v kolumbijské verzi, v níž hrála „ošklivku“ Anna María Orozco. Právě díky atraktivnímu vzhledu se pak Kateřina Janečková ocitla na obálkách pánských časopisů a získala několik rolí, kde už nemusela předstírat „šeredku“, například v populárním seriálu televize Nova „Ulice“.

Má na víc

To, že je výbornou herečkou, před třemi lety předvedla ve filmu Štěpána Alrichtera „Národní třída“, v němž hraje servírku Lenku, žijící se zakomplexovaným „chlapákem“ Vandamem (Hynek Čermák). Za tuto postavu byla dokonce nominovaná na Českého lva, nakonec ho ale získala Klára Melíšková.

I když se Kateřina čas od času objeví v nějakém dalším filmu či seriálu, v současnosti se věnuje především divadlu. Nyní ji můžeme například vidět jako Boženu Němcovou ve vynikající inscenaci „Píseň pro Viktorku“, kterou uvádí divadelní společnost „Pro ART“ ve Werichově vile. Ale vůbec nejvíce se soustředí na pořádání hereckých workshopů, na nichž vyučuje, jak vystupovat přirozeně a bez trémy.

Splněný sen

Nejdůležitější je pro ni však role matky malé „Amélky“, které se poté, co dvakrát potratila, loni konečně dočkala. Přiznává, že pro ni bylo těžké připustit si, že by děti neměla. „Je to splněný sen, užívám si to,“ nechala se slyšet v rozhovoru pro „Idnes.cz“. Přiznala se v něm rovněž, že pro ni bylo hodně těžké období, kdy se jí na to, proč ještě nemá děti, ptalo hodně lidí: „Pořád a dokola. Bylo to chvilkami dost nepříjemné. Hlavně to období, kdy jsem potratila,“ svěřila se.

Zdroje: Televize Prima, Facebook, Idnes.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz