Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Americký herec Steve Guttenberg se převážně v osmdesátých letech těšil velké popularitě. Ztracenou slávu se vyhaslá hvězda snaží nalézt i dnes. Ve svých čtyřiašedesáti však obsazuje role ve filmech, které se kolikrát nedočkávají zcela kladných hodnocení.

Stát se hercem byl jeho sen, za kterým si šel již od útlého věku. Navštěvoval herecké kurzy, školy a účinkoval také na divadelních prknech v New Yorku. V roce 1977 jeho cesta směřovala do Los Angeles, kde se stal studentem medicíny a postupně se ukazoval na televizních obrazovkách. Do filmového průmyslu se dostal pomocí komedie The Chicken Chronicles (1977) a poté se již ve významnější roli objevil v thrilleru Hoši z Brazílie (1978), kde ztvárnil roli lovce nacistů.

Osmdesátá léta zahájil muzikálem Can´t Stop the Music (1980) a pokračoval jeho životní rolí seržanta Careyho Mahoneyho v komedii Policejní akademie (1984). Rebelantská role seržanta z něj rázem učinila hvězdu osmdesátých let. Svůj talent jen potvrdil v populární komedii režiséra Johna Badhama Číslo 5 žije (1986) a také v thrilleru Okno z ložnice (1987). Během osmdesátých let si zopakoval svou životní roli v Policejní akademii ještě třikrát, a to v letech 1985, 1986 a 1987.

Vstup do devadesátek již tak zářný nebyl. Zahrál si ve filmech, které již nebyly tak úspěšné jako ty osmdesátkové. Účinkoval v komedii Tři muži a mladá dáma (1990), Malé dohazovačky (1995) či v akčním filmu Akce Airborne (1998). Uchýlil se proto k seriálům, které mu v novém století na chvíli vrátily jeho ztracenou slávu. Zahrál si v několika epizodách seriálu Veronica Mars (2005, 2006) a naplno působil v seriálu Hráči (2017). Ve filmech mu ale nové století příliš nepomohlo. Roli ztvárnil v rodinném filmu duha v srdci (2009) a také v romantickém dramatu Někdy na tom záleží (2011). Jeho poslední herecká práce je z roku 2021 a nese název Roe v. Wade. V příštím roce by se americký herec měl objevit v novém akčním seriálu Paper Empire.

Steve Guttenberg je již podruhé ženatý. Poprvé si za manželku vzal herečku Denise Bixer, pár tvořili v letech 1988 až 1992. Od roku 2014 je v manželství s o jednadvacet let mladší televizní moderátorkou Emily Smith. Ani s jednou z žen dítě nikdy nepočal.

Guttenberg se věnuje také produkci filmů, vlastní produkční společnost, která je pojmenována podle jeho učitele dramatu – Mr. Kirby Productions. Hvězda osmdesátek také připravuje pořad o jeho životě. „Pracuji na televizním seriálu o mně jako mladém herci v Hollywoodu, pravděpodobně bych hrál vypravěče a někdo mladší by hrál Steva Guttenberga. Teprve začínáme mluvit o tom, jak se to vyvíjí, není to nic solidního přesto to ale někteří opravdu špičkoví scénáristé a producenti chtějí udělat ,“ řekl herec pro Horror Geek Life.

Zdroje: Yahoo, csfd, Horror Geek Life

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

„Říká se, že filmy by měly být víc podobné životu - já si však myslím, že život by se měl víc podobat filmu.“ - Myrna Loy