Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Terence Hilla a Buda Spencera u nás proslavily akční komedie, které jsou i po desítkách let stále divácky oblíbené. V jedné z nich, a to Dva machři mezi nebem a peklem, si je můžete připomenout 17. prosince na ČT 2. Nesourodá dvojice, ve které Hill byl ten mladý, vychytralý a mrštný blonďák se zářivě modrýma očima a Spencer jako hromotluk a pohodář, který dokázal jednou ranou odrovnat soupeře. Terence Hill, který na jaře oslaví již 84. narozeniny, je i nadále herecky aktivní a na svůj věk je stále ve velmi dobré kondici. Svého filmového kolegu a kamaráda Spencera ale již před šesti lety pohřbil. Bud Spencer zemřel 27. června 2016 ve věku 86 let.

Italského herce zají všichni jako Terence Hilla, jeho pravé italské jméno je však Mario Girotti. S rodiči se jako malý přestěhoval z Benátek do Německa. Potkalo jej opravdu velké štěstí, protože během druhé světové války přežil bombový útok na Drážďany. Rodina se po válce vrátila zpět do Itálie. Svoji kariéru herce odstartoval v rodné Itálii, ale ten správný směr nabrala až díky tříletému působení v Německu. Zde se totiž proslavil díky filmům s westernovou tématikou.

Pokud patříte mezi příznivce snímků o Vinnetuovi a Old Shatterhandovi, tak si jej jistě pamatujete jako poručíka Merilla, který slavnému Apačovi přebral Ribannu. Kdy se opět vrátil do Itálie, tak se poprvé objevil vedle hromotluka Buda Spencera v komedii Bůh odpouští, já ne! Poté došlo i na již zmíněnou změnu jeho jména, a to na žádost producentů. Požadovali totiž po velkém úspěchu filmu změnu italského jméno na anglické, jak ho dnes znají všichni fanoušci a diváci.

Duo Spencer-Hill se natolik osvědčilo, že si spolupráci bok po boku zopakovali ještě v dalších devatenácti filmech. Základem jejich akčních komedií byly velmi bláznivé situace, nespočet bitek, ale hlavně humor, který diváky baví dodnes. V komediích propůjčil hlas Hillovi herec Pavel Trávníček. Bud Spencer a Terence Hill zůstali nejbližšími přáteli po celý jejich život.

Na úspěchu této dvojice se chtěli italští producenti přiživit, a tak najali jejich dvojníky a s nimi začali natáčet další komedie. Největší úspěch zaznamenala dvojice Paul Smith a Michael Coby jako Šimon a Matouš. Producenti najímali do svých řad i profesionály, kteří pracovali na předchozích filmech se Spencerem a Hillem.

Hill se oženil v roce 1967 s Lori Hillovou, po které si změnil i jméno. V roce 1969 se jim narodil syn Jess (53) a o pět let později společně adoptovali druhého syna Rosse. Ten si se svým otcem zahrál ve dvou filmech, a to ve filmech Don Camillo a Dobrodruh. Šestnáctiletý mladík bohužel tragicky zahynul, a to při automobilové nehodě.

Spencer zemřel již před šesti lety, ale jeho o deset let mladší parťák se i dnes těší dobrému zdraví a stále aktivně pracuje. Po snímku Lucky Luke z roku 1991 své herecké tempo zmírnil, za čímž stála právě ztráta syna.

Zdroje: csfd.cz, wikipedia.org, imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA