V dnešním dílu pořadu Show Jana Krause se divákům představí herečka Vanda Hybnerová, moderátor Roman Víšek a také nutriční specialistka Gabriela Peacock.

-reklama-


Prvním hostem v Show Jana Krause bude herečka Vanda Hybnerová

Dnešním prvním hostem, který usedne do červené pohovky k přátelskému hovoru s moderátorem Janem Krausem, bude herečka a režisérka Vanda Hybnerová, která zároveň už řadu let farmaří na Vysočině, kde chová koně. Nad fotografiemi ze své farmy prozradí, že její koňské stádo i psí smečka pomalu stárnou a že s jedním koníkem, který se dožil 30 let, už se musela dokonce rozloučit. „Když se chcete rozloučit s koněm, tak si k tomu musíte objednat jeřáb, který ho ukládá za nohy do hrobu, který musí vykopat bagr,“ popisuje.

Byla to pro ni první koňská smrt, kterou zažila, a dalo jí to prý zabrat. „Je to takový míň pietní. No, ale už to mám jednou za sebou… a mám tam ještě dvanáctileté koně, takže o ty se budu ještě dlouho starat.“ Přestože se na své farmě přímo nevěnuje zemědělství, pořídila si letos traktor. „Není to úplně malý traktůrek, ale je takový holčičí a leze se na něj po schůdkách,“ popisuje stroj, který jí prý přinesl nebývalou radost, jež předčí i euforii z divadelní premiéry. „Co jsou proti tomu nějaké premiéry v divadlech! Když jedu na traktoru a za mnou zůstává čisto, ten mulčovač rovná krtince, koňský h***a mizí, klacky mizí. To je nádhera!“ libuje si nadšeně Vanda s tím, že na něm vydrží sedět i sedm hodin v kuse.

Také ona však nepřichází do Show Jana Krause s prázdnou a se slovy „když nebudeš chtít budit pozornost někde na veřejnosti svým obličejem, tak si ho můžeš nasadit,“ předává svému hostiteli masku Jokera. A Jan Kraus se ji nerozpakuje vyzkoušet, což Vandu očividně potěší. „Prostě je to Joker. A je to originál namalovaná maska od umělce,“ doplňuje umělkyně.

Herečka se kromě hraní věnuje i režii. „Jsem strašně činorodá a pracovitá, a někdy mě to už dohání. Pořád něco plánuju, furt něco vymýšlím,“ připomíná nedávnou premiéru jemně autobiografické hry Slávy dcera v divadle La Fabrika, která vznikla ve spolupráci s Natálií Kocábovou. „Ona úžasně píše, tak na můj námět napsala filmový, potažmo pak divadelní scénář. Je to trošku o tátovi, protože jsem se ještě potřebovala trochu srovnat s těmi rodinnými vazbami. No a teď už zase něco plánuju,“ říká s tajemným úsměvem a s tím, že se cítí povinována věci dotahovat do konce.

Dobře si totiž uvědomuje, že její tatínek, mim Boris Hybner, to v pozdějším věku nedělal. „Ale držím se jedné věci, kterou mě táta poradil, a to je mít u představení dobrý název a dobrý konec. A to funguje.“ Což si prý stále znovu ověřuje posledních patnáct let, kdy se věnuje převážně komedii a komediálnímu žánru. V poslední době se ale také snaží zvolnit tempo. „Učím se už trošku někdy říkat ne, protože mám teď vnuky, tak na ně chci mít čas. To je úplně něco jiného než mít vlastní děti.“

Moderátor Roman Víšek

Jako dalšího hosta v Show Jana Krause přivítáme moderátora Romana Víška, jehož hlas všichni důvěrně známe z rozhlasových vln. „Jsem vlastně poslední žijící člověk, který vykonává aktivně profesi hlasatele,“ říká o sobě druhý host, který předtáčí všechna hlášení pro svoji rozhlasovou stanici a kterého Jan Kraus uvede malou videoukázkou z roku 1989, kdy Roman začínal v televizi. „Já jsem si dneska pro tuhle speciální příležitost, protože mě bylo velkou ctí, že jste si mě pozvali, vzal tyhle džíny,“ ukazuje na své kalhoty a pokračuje: „což jsou džíny, které jsem měl na sobě v den té první služby v roce 1989. A pak jsem vám přinesl drobný dáreček. Našel jsem totiž bakalářskou práci na téma analýza mluveného projevu moderátora Jana Krause.“

Předává s úsměvem svému hostiteli desky a dodává, že je to pozoruhodné čtení. „Je tam několik zajímavých momentů o vás a jsou tam i fotografie. Třeba fotografie, která zachycuje velmi častý moment ve vašem pořadu, že vy se jako na hosty prý díváte takhle,“ předvádí jedno z typických gest Jana Krause. „A tím jim dáváte najevo, že je bedlivě posloucháte a zároveň, podle té autorky, to vypadá, že jste trochu čtverák.“

Což se potvrdí vzápětí, kdy na Romana Víška prozradí, že je nudista. „Já jsem si myslel, že tohle přijde,“ reaguje s úsměvem Roman. „Trávím skutečně už asi 40 let v létě na nudistické pláži a v tom dospělém věku už i pomáhám občas ve stánku, kde točím pivo.“ Zavzpomíná i na dobu, kdy nudistické pláže nebyly legální, ale vyloženě pronásledovaní prý nudisté nikdy nebyli. „Pamatuju si 80. léta, a to vždycky byla taková hlídka někde na kraji pláže, a ti hlásili, že jede Veřejná bezpečnost, tak se všichni oblékli. Policajti přijeli, zkontrolovali, že je všechno v pořádku, a zase odjeli.“

Také připomene, že nudistické pláže jsou odjakživa situované na pěkná místa. „Nudisti se o ta místa, kde se opalují a tráví hodně času, fakt moc hezky starají. Vždycky to byly ty nejhezčí pláže. Když třeba bylo někde jezero a bylo tam obojí, tedy textilní i nudistická pláž, tak ta nudistická byla většinou hezčí.“ Dozvíme se také to, čím si nudisté, kteří na pláži tráví čas od dubna do října, krátí čas a že mladých nudistů ubývá. „Mladí nudisti moc nejsou,“ posteskne si.

Je prý dokázané, že mladí nejsou nudisté, protože potřebujou mít na sobě značku a děsí se nahoty.“ On sám si nudistů váží proto, že jsou volnomyšlenkáři. „A řekl bych, že to je jedno z posledních míst, kde dneska zažijete opravdu partu lidí, kteří chtějí být spolu, chtějí vytvářet legraci, chtějí si vymýšlet nějakou legraci. Máme třeba půl silvestra, máme sportovní záležitosti, sportovní hry, máme se(x)znamku, (s)exeso,“ nechává diváky nahlédnout do zákulisí této subkultury.

Posledním hostem bude v Show Jana Krause Gabriela Peacock

Závěr pořadu bude patřit radám týkajícím se zdravého životního stylu od nutriční terapeutky Gabriely Peacock, která žije v Londýně a pracuje pro řadu celebrit, včetně britské královské rodiny. „Dlouhověkost je hrozně zajímavé téma,“ otevírá hned zkraje atraktivní téma, „mě to úplně fascinuje, protože podle přicházejících nových vědeckých zpráv víme, že jak se medicína vyvíjí, budeme žít déle. Ale pro mě je velmi důležité, abychom vedle toho, že žijeme dlouho, se také cítili úžasně.“

Co pro to tedy můžeme udělat? „Důležité je, jak jíte. My teď víme, že jsme trošičku rozmazlení, že jíme dlouho, každý den a celý den, takže opravdu mít menší to okno, nemusíme jíst 13, 14, 15 hodin denně,“ radí odbornice a dodává, že i když slovo půst zní výhružně, není to až tak hrozné. „Půst, který předepisuji, tak opravdu není hladomor, je to jenom o tom, abyste si zmenšil to okno, kdy jíte přes den, a funguje to. Věda potvrzuje, že jíme hrozně moc a že jsme rozmazlení. Přitom tělo potřebuje přestávku.“ Na tom je založená teorie hormetického stresu.

Co snídá královská rodina? Kdo ze slavných patří mezi její klienty? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause dnes večer na Primě!

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. listopadu ve 21.35 na Primě.

Zdroj: FTV Prima

-reklama-