Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

U některých filmových idolů si jen neradi připouštíme, že nám zestárnou a budou vypadat úplně jinak, než jsme zvyklí. Platí to například o geniálním herci Tomu Hanksovi, jehož máme jednou provždy spojeného s Forrestem Gumpem, vojínem Ryanem nebo Samotářem v Seattlu a dalšími a dalšími rolemi, v nichž exceloval.

Ačkoliv se dnes z pohledného, mile působícího mladíka, proměnil v prošedivělého pána, jeho mimořádnou hereckou kariéru to nijak nepoznamenalo. Ba naopak. Jeho současná podoba je přímo úměrná postavení jednoho z nejvlivnějších tvůrců Hollywoodu a navzdory výrazné proměně jde stále z filmu do filmu.

K těm nejnovějším patří dojemné komediální drama „Muž jménem Otto“, v němž hraje starého nerudného mrzouta, který poté, co ovdověl, ztratí smysl života. Protože získal pocit, že už má to nejlepší za sebou a že se celý svět mění k horšímu, nejraději by svůj život ukončil. Jeho neradostné dny však náhle změní mladá rodina ze sousedství se dvěma roztomilými holčičkami a dokonce i zatoulaný kocour, který mu dělá společnost v posteli.

Chlapáci na měkko

Režisér Marc Forster ho natočil podle světoznámého bestselleru Fredrika Backmana „Muž jménem Ove“. Navzdory tomu, že jde o sentimentální snímek, který končí jako pohádka, diváci jsou z něj nadšení a dokonce litují, že není ještě delší, což se stává málokdy. Není ovšem nijak překvapivé, že nejvíce superlativů sklízí právě Tom Hanks, jenž skvěle zahrál dalšího sympatického podivína s dobrým srdcem. A i tvrdí „chlapáci“ se přiznávají, že byli na měkko a někteří prý dokonce museli vytáhnout kapesník. „Postavu Otta je nemožné si neoblíbit,“ je přesvědčený jeden z nich.

Otto versus Ove

Zajímavé je, že podle Backmanovy veleúspěšné knižní předlohy již vznikl v roce 2015 švédský film v režii Hannese Holma „Muž jménem Ove“, který u nás před časem uvedla také Česká televize. Při srovnání hlavních aktérů je nicméně na první pohled jasné, proč si Tom Hanks opět získává srdce filmových fanoušků, byť i nerudný mrzout „Ove“ Rolfa Lassgarda u nich též bodoval. Ostatně, Hannes Holm získal v roce 2016 cenu za nejlepší evropskou komedii a byl nominován na Oscara.

Zdroj: ČSFD.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz