Drsný satirický seriál České televize „Dobré ráno, Brno!“ se jízlivě vysmívá poměrům, panujícím ve veřejnoprávních i soukromých televizích. Jedna ze scén je věnována diktátu sledovanosti a zachycuje, jak otrávený režisér ranního magazínu vyhrožuje moderátorům, že pokud bude sledovanost nadále klesat, bude muset některé členy redakce vyhodit a zaměstnat nějakou modelku, co nebude umět číst nebo bývalého desetibojaře, který zbouchne tři kostymérky během prvního měsíce.

Scenárista a režisér „Dobrého rána“ nejspíše narážel na situaci v jisté komerční stanici, aniž tušil, že skutečnost v ní je ještě horší, než předpokládal. Tento týden se objevily informace o tom, že například televize Prima se rozhodla odsunout z hlavní zpravodajské relace sympatickou moderátorku Gabrielu Laškovou pod záminkou, že se vrací z mateřské dovolené její kolegyně Eva Hecko Perkausová. To, že plavovlasé krásce s vnadným dekoltem dává přednost před jemnou a křehkou Gabrielou, asi není v dnešní době diktátu sledovanosti příliš překvapivé. Leccos prozrazuje i skutečnost, že za Perkausovou nezaskakovala Lašková, ale nová tvář „Hlavních zpráv“ Soňa Porubková, rovněž velmi pohledná blondýnka. Takže logické by bylo, kdyby moderátorskou židli coby náhradnice uvolnila spíše ona.

Není tak prsatá

Vedení Primy šachovou partii ve zpravodajství zdůvodňuje tím, že na Soňu Porubkovou, která nyní moderuje „Hlavní zprávy“ společně s Romanem Šebrlem, diváci reagují velmi pozitivně. Navíc prý Gabriela z obrazovky Primy zcela nezmizí, ale má se přesunout do společenského magazínu „Showtime“, což ovšem znamená profesní sešup. Přesně tak to vnímají i diváci Primy, kteří se Gabriely Laškové v diskuzích zastávají a jsou přesvědčení, že za pravým důvodem odchodu této „milé, inteligentní, kultivované a krásně upravené moderátorky“ stojí především to, že není „tak prsatá jako Perkausová“ a šéfům Primy naštvaně vzkazují, že „je jim z toho na zvracení“. A někteří se rozčilují: „Nechci Perkausovou, je to druhá Borhyová!“

Nejlepší z kola ven?

Další si myslí, že vyhazov by měli dostat spíše Roman Šebrle nebo moderátorka „Showtime“ Gabriela Soukalová (ta ovšem tento týden údajně dala výpověď sama, protože se v televizi Prima „necítí příliš komfortně“). Jiní diváci Primy se zamýšlejí nad tím, jak to, že „padáka“ nedostala spíše další tvář „Showtime“, „afektovaná a trapná Laďka Něrgešová,“ která jim navíc „připadá hloupá a strašně jim leze na nervy.“ Jakkoliv se samozřejmě názory na jednotlivé moderátory televize Prima různí, téměř jednoznačný názor panuje v tom, že Gabriela Lašková je skvělá moderátorka a inteligence a krása musely ustoupit jiným „přednostem“.

Zdroje: Televize Prima, Facebook

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz