Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Když jste celebrita, není v žádném případě lehké si zachovat své soukromí. Některé slavné tváře ale dokázaly utajit mnohé, a to například i svá smrtelná onemocnění. Někteří tajily své nemoci dlouhé roky, jiní dokonce až do své smrti. Pojďme si některé z nich připomenout.

Michael Douglas (78)

Zkušenost se smrtelným onemocnění má za sebou jeden z nejúspěšnějších hollywoodských herců Michael Douglas. Držiteli dvou Oscarů a třech Zlatých glóbů byla v roce 2010 diagnostikována rakovina jazyka. Tu se ale rozhodl na radu svého lékaře fanouškům zatajit a místo toho oznámil jiný druh rakoviny, a to rakovinu krku. Lékař mu totiž řekl, že v nehorším případě může přijít o část čelisti a celý jazyk. O rok později rakovinu jazyka porazil a v roce 2013 veřejnosti sdělil pravdu.

Alan Rickman (†69)

V roce 2016 přišla pro fanoušky Harryho Pottera šokující zpráva, a sice že představitel Severuse Snapea, Alan Rickman, prohrál svůj boj s rakovinou. Nikdo z jeho fanoušků ale netušil, že měl rakovinu, neboť se ji rozhodl utajit až do svého posledního dechu. Vážná nemoc mu byla diagnostikována rok před jeho úmrtím a věděl o tom pouze hercův nejbližší okruh lidí, tedy rodina a nejbližší přátelé. Herce mohou fanoušci znát také jako záletníka Harryho ze snímku Láska nebeská či jako ústředního padoucha z filmu Smrtonosná past s Brucem Willisem.

Freddie Mercury (†45)

Hudební legenda Freddie Mercury zemřel již před dvaatřiceti lety a své onemocnění tajil do předposledního dne svého života. Freddie Mercury je dnes zřejmě tím nejznámějším pacientem s onemocněním AIDS, ale v době jeho existence tomu tak nebylo. O své diagnóze se frontman kapely Queen dozvěděl již v roce 1985, ale svým fanouškům se ji rozhodl zatajit. S pravdou přišel až v roce 1991 a den nato zemřel na zápal plic vyplývající právě z nemoci AIDS.

Kathy Bates (74)

Americká držitelka Zlatého glóbu a Oscara Kathy Bates vedla rovněž boj s rakovinou, a to dokonce dvakrát. Nejdříve ji v roce 2003 byla diagnostikována rakovina vaječníků a následně si v roce 2012 vyslechla další těžkou diagnózu – rakovinu prsu. S oběma onemocněními bojovala v soukromí a kvůli špatné rodinné anamnéze podstoupila dvojitou mastektomii. Svým fanouškům nejdříve nic neřekla, ale o pár let později se o svých onemocněních otevřeně rozpovídala. Herečka se proslavila svou rolí ze snímku Misery nechce zemřít či později ze seriálu American Horror Story. 

Zdroje: prozeny.cz, extra.cz, idnes.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz