Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

V osmdesátých letech patřila mezi největší symboly krásy a muži jí padali k nohám. Od svých šestnácti let měla však herečka Eva Vejmělková oči pouze pro jednoho, a to o šestnáct let staršího slovenského režiséra Dušana Rapoše, se kterým tvoří pár dodnes. Jak se aktuálně daří hvězdě snímku Fontána pro Zuzanu? To se dozvíte v dnešním článku.

-reklama-


Eva Vejmělková (54) se narodila 4. března roku 1969 v Karviné. V průběhu jejích studií na ostravské konzervatoři byla oslovena slovenským režisérem Dušanem Rapošem (70), zda-li by nechtěla účinkovat v hlavní roli ve filmu Fontána pro Zuzanu (1985). Tento okamžik pro herečku znamenal hned dvě důležité životní události. Jednak to pro ni byl start její herecké kariéry a jednak mezi ní a režisérem začala vznikat láska na celý život.

Těžké začátky v lásce

Není žádným tajemstvím, že pro oba jejich seznámení a následné zamilování, způsobilo velký poprask a objevilo se také spoustu lidí, kteří jim jejich lásku nepřáli.

Rapoš byl totiž o šestnáct let starší, což vyvolalo pomluvy, že je tehdy mladá začínající herečka zlatokopka, která si takovýmto způsobem chce udělat velkou hereckou kariéru. Jak ale čas ukázal, mezi oběma vzniklo celoživotní pouto a společně také přivedli na svět dvě dcery. Velkou oporu měla Eva Vejmělková tehdy také u své maminky, která ji plně podporovala a věřila jejich vztahu.

Z herečky psychoterapeutkou

Mezi další hereččiny úspěšně role se řadí například role „Píšťalky“ ve snímku Jak básníkům chutná život či role Hanky ze seriálu Chlapci a chlapi. Přestože ale měla Eva Vejmělková nakročeno ke slibné herecké kariéře, tak se rozhodla herectví vzdát a dala přednost jiné profesi. Na Univerzitě Palackého v Olomouci totiž vystudovala psychologii a stala se psychoterapeutkou. Aktuálně je majitelkou soukromé poradny v Havířově.

Zdroje: zeny.iprima.cz, CSFD

-reklama-