Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Zájem o nekonečný seriál „Ulice“, který skomírá na úbytě kvůli neustále se opakujícím zápletkám, se snaží jeho tvůrci pravidelně oživit novými tvářemi. K těm nejzajímavějším bude bezesporu patřit Matouš Rajmont. To, že nejspíše vzbudí patřičnou pozornost, zaručuje jeho démonický vzhled a také role drsného „záporáka“. Na tu je totiž tento herec, moderátor a v neposlední řadě boxer skutečný specialista.

Netají se tím, že když filmaři hledají „nějakého specifického hrdinu, který není moc hezkej a kterej by se uměl porvat,“ tak většinou obsadí právě jeho. Navíc je tak potetovaný, že si s ním maskéři nemusí dělat práci navíc. „Už se mi jedno stalo, že mi přišla sms: pane Rajmonte hledáme do jedné role takovýho vyžilýho hajzla. To mě hodně pobavilo,“ vyprávěl ve „Víkendové snídani televize Nova“. Podobná postava ho čeká i v „Ulici“, kde hraje drsného vymahače, který způsobí nemalé potíže naivní Vandě. Ta se před svatbou zadlužila v kasinu a neví si rady. Jako by to nestačilo, do cesty se jí připlete bezohledný lichvář.

Pravý opak Otíka

Matouš se tak v „Ulici“ stane pravým opakem svého bratra Filipa Rajmonta, jehož znají fanoušci tohoto seriálu dlouhá léta coby dobráckého učitele Otíka. Oba totiž mají společného otce, slavného divadelního režiséra Ivana Rajmonta. Není přitom bez zajímavosti, že k herectví ale Matouše spíše přivedla jeho maminka, herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová: „Já jsem ještě točil, když jsem byl černobílej,“ zavzpomínal ve „Snídani“ na svoje první dětské role. Tu první si vyzkoušel ve čtyřech letech, později se objevil v rodinné komedii „Pětka s hvězdičkou“, společně se svou skutečnou matkou.

Díky prvním úspěchům se chtěl herecké profesi věnovat naplno, ale nedostal se na DAMU, a tak se začal více věnovat svému velkému koníčku, boxu. Dnes pořádá boxerské zápasy a dokonce má svůj vlastní pořad, věnovaný tomuto sportu. Přesto účinkoval v celé řadě filmů a seriálů, především detektivních (Modré stíny, Polda, Odznak Vysočina, Specialisté, Dáma a Král, Místo zločinu Ostrava, Kriminálka Anděl). Jan Hřebejk ho nedávno obsadil do filmu „Veterán“, v němž hraje promotéra bojových zápasů, více méně tedy sám sebe.

Zdroje: Televize Nova, ČSFD

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz