Zpěvák a herec Vojtěch Dyk se dokáže postarat o pořádný rozruch nejen díky tomu, co dělá, ale i tím, co říká. Pochvaluje si, že právě proto se mu žije docela dobře.

-reklama-


Za svojí pravdou si ovšem za každou cenu nestojí a nechává se inspirovat i pravdami jiných. „To je v dnešní společnosti důležité,“ uvedl v rozhovoru s Čestmírem Strakatým na kanálu „YouTube“. „A taky se mi žije dobře, protože jsem v takové bublině lidí, kteří se vyjadřují s pochopením a láskou,“ dodal.

Navíc se v době covidu naučil „moc nekonzumovat informace a hodně si je filtruje.“ Postěžoval si, že kdyby dal na titulky v médiích, musel by se asi zabít. Zatímco dříve byly zprávy zveřejňovány v opačném gardu a určitě byly pozitivnější, stejně jako titulky, nyní už podle něj zašla média v negativitě tak daleko, že už to snad víc nejde.

Moc mu například vadí míra zpravodajství o válkách a některé zveřejňované záběry. „My už tu válku nebereme jako něco, co je hrozné a špatné, ale vyvolává to v nás pocit, že je to jako hra.“

Tišitel bojů

Aby se vyhnul špatným zprávám, snaží se hledat jen ty dobré. Třeba, že se narodilo nějaké štěňátko nebo nějakému šťastnému páru paterčata: „To jsou pro mě zprávy, které mě baví nejvíc.“ Zdůraznil přitom, že je velmi mírumilovný člověk a ne nadarmo ho jeho rodiče pojmenovali Vojtěch, což znamená „tišitel bojů“.

Když se ocitne mezi lidmi, kteří jsou v nějakém konfliktu, snaží se být mediátorem. Otevřeně přiznává, že proto má docela problém s válkami na Ukrajině a mezi Izraelem a Palestinou. Uznává sice, že to je hrozná událost, na druhé straně připomněl, že ty konflikty tam trvají dlouho, zvěrstva se ději na obou stranách a stále se neřeší.

„Místo toho, abychom našli nějakého duchovního otce, který spíš bude tu situaci uklidňovat z pozice toho, že není součástí konfliktu, tak například my se snažíme podpořit některou z válčících stran, vyvěšujou se vlajky, atd,“ řekl Dyk.

Vojtěch Dyk naposledy zazářil ve snímku Il Boemo, který v pátek večer vysílá Česká televize.

Zdroje: autorka, YouTube

-reklama-