Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

K dlouholeté herecké sestavě nekonečného seriálu „Ulice“, patří i herečka Milena Steinmasslová. Podobně, jako několik jejích kolegyň, v něm hraje matku a tchyni a také na ní se neváhali scénáristé patřičně vyřádit.

-reklama-


Do všeho strká nos a ve své i snašině domácnosti se všetečná a přísná Věra Marečková chová často jako generál, což jí na sympatiích samozřejmě nepřidává. O roli Věry tento týden promluvila v pořadu „Snídaně s Novou“ a mnohé diváky nejspíše trochu překvapila. V civilu totiž Milena Steinmasslová vypadá docela jinak než jako Věrka s obstarožní parukou.

Večery s Popelkou

Zatímco si tuto herečku léta pamatujeme jako něžnou blondýnku, dnes je z ní elegantní hnědovlasá dáma s brýlemi. V předvánoční „Snídani“ nechala nahlédnout do svého velmi nabitého pracovního rozvrhu: „Já mám teď pár krásných večerů s Popelkou nazaretskou, což jsou verše Václava Renče“ (jsou součástí úspěšného vánočního speciálu, který uvádí Divadelní spolek Kašpar).

„To jsou teďka moje večery a to je krása,“ pochvalovala si spokojeně. Prozradila, že předvánoční období miluje a je pro ni jedním z nejkrásnějších období v roce. A vždycky se těší na to, že 23. prosince dělá se svým synem bramborový salát a řeknou si prý při tom mnoho věcí.

Vánoce s překvapením

Pak prozradila, jaké bylo natáčení letošní vánoční „Ulice“, která se bude vysílat na Štědrý den v podvečer. Podle ní na tomto dílu celému štábu nesmírně záleží, takže ty přípravy byly velmi náročné a je na to sestaven speciální štáb. Zmínila, že nebylo snadné dát všechny aktéry dohromady, protože jsou jako „pytel blech“. Naštěstí se ale natáčelo na konci listopadu, tak prý herci ještě nebyli ve vánoční panice.

Dokonce bylo tak pěkné počasí, že se musel použít umělý sníh a ten pravý napadl až poté: „To nebylo tak úplně dobře zkoordinované,“ vtipkovala. Ačkoliv ji moderátoři „Ulice“ vyzvali, aby odtajnila, jak budou vypadat Vánoce u Marečků, zdráhala se, že by to nebylo žádné překvapení. Mimochodem, vánoční díl Ulice Nova propaguje právě jako „Vánoce s překvapením“.

Manuál pro lidi

Nicméně u postavy Věrky se pozastavili a Milena Steinmasslová uvedla, že netušila, že bude hrát v Ulici tak dlouho, ale že ji její postava stále zajímá: „Je tam do čeho se zakousnout.“ Ona sama prý vnímá „Ulici“ tak, že má jednu velkou přednost: „Je to takový trochu manuál pro lidi, kteří se na něj dívají. Že tam jsou problémy, které se týkají téměř všech lidí a že se autoři snaží přinést vždy všechna možná řešení a rozdělí ty postavy tak, aby každý zaštiťoval jeden názor. Takže si myslím, že třeba pro lidi, kteří se nechtějí prodírat složitými psychologickými příběhy, tak je to tak trošku, jak říkal Fred Strejček, předžvejkané a mohou dojít ke svému vlastnímu řešení.“

Zdroje: autorka, Televize Nova

-reklama-