Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Komiksový hrdina Superman je na světě dlouhá desetiletí a je oblíbený lidmi po celém světě napříč všemi generacemi. Na námět všemocného hrdiny s červeným pláštěm vzniklo již několik filmových adaptací v podobě celovečerních snímků. Jako první filmový Superman vystoupil v roce 1978 herec Christopher Reeve. Toho v roce 2006 nahradil herec Brandon Routh (44) ve snímku Superman se vrací.

-reklama-


Když v roce 1978 vybíral režisér Richard Donner, kdo obsadí hlavní roli v připravovaném snímku Superman, volba nebyla od počátku jasná. Dotázáni byli herci jako například Paul Newman či Robert Redford, ti ale tuto roli odmítli. V úvahu připadali také siláci jako Arnold Schwarzenegger (76) či Sylvester Stallone (77), ti ale pro změnu nevyhovovali producentům.

Nakonec byl do role Supermana vybrán tehdy neznámý Christopher Reeve (†52). Ten dostal pokyny od režie, že pro tuto roli musí přibrat více než 15 kilogramů svalové hmoty. S tímto úkolem se Christopher popral bravurně. Trénoval a posiloval skutečně poctivě a po dvou měsících nebyl téměř k poznání. V průběhu natáčení se herec nenechal zastupovat kaskadérem a všechny kousky zvládal sám, a tak díky následnému úspěchu ztvárnil supermana celkem čtyřikrát. Herce potkal smutný osud, neboť si po pádu z koně zlomil páteř a byl až do konce života upoután na invalidní vozík.

V roce 2006 došlo k oživení Supermana ve snímku Superman se vrací v čele s hercem Brandonem Routhem (44) v hlavní roli. Režie se tehdy ujal režisér X-Menů Bryan Singer (58). Ten se na svou roli připravoval rovněž velice poctivě a přibral takové množství svalové hmoty, že během natáčení nosil speciální oblek, který mu svaly opticky zmenšil. Zajímavostí je, že herec měl také nadměrně velké přirození, které se snažili filmaři rovněž opticky zmenšit, a to všemi různými způsoby. Zkoušeli například ledové obklady, ty ale nepomohly, tak museli sáhnout po počítačové úpravě.

Od natočení snímku Superman se vrací uplynulo již 18 let. Od té doby Brandon Routh zmužněl, a dokonce si nechal i povyrůst vlasy, takže se aktuálně pyšní bujnou hřívou. Aktuality ze svého života sdílí se svými fanoušky na jeho instagramovém profilu, kde ho sleduje přes jeden milion lidí.

Embed from Getty Images

Brandon Routh v Superman se vrací bude na Nova Cinema v pondělí 19. února od 12:15.

Zdroje: supermanhomepage.com, tv.nova.cz, filmtoro.cz, blesk.cz

-reklama-