Je to už 15 let, co první film ze série 96 hodin udělal z tehdy světoznámého herce Liama Neesona hvězdu akčních filmů a od té doby, vlastně až dodnes, se sedmdesátiletý Ir veze na akční vlně. A i když tyto filmy ne vždy dosahují kvalit poctivého bijáku, zajišťují Neesonovi statut osobnosti s aurou, kterou se mohou pyšnit Bruce Willis nebo Sylvester Stallone. Dalo by se tak předpokládat, že Liam bude velkým fanouškem různých organizací bojových sportů, jako je UFC, jejíž hvězdou je i jeho krajan, zápasník Conor McGregor. Opak je však pravdou.

Portál Men’s Health herci položil několik otázek o jeho životě a když přišla řeč na UFC, herec se vyjádřil jasně: „Nemůžu UFC vystát. Připadá mi to jako rvačka v baru.“ I když si uvědomuje, že lidé, kteří se UFC věnují profesionálně, by mu oponovali, že je za tím spousta dřiny v podobě nekonečného tréninku, Neesonův názor se zdá být jasný, když dodává: „Proč prostě jako odpověď nevezmete láhev od piva a nepraštíte toho druhého po hlavě? To je další fáze UFC! Nesnáším to.“

Když se však zmíněný zápasník, bouřlivák McGregor, dostane k tomuto prohlášení, určitě se herci pokusí alespoň naznačit, že by se mohli utkat v menším zápase. Neeson má totiž zajímavý názor i na samotného bojovníka: „Ten malý skřítek Conor McGregor dělá Irsku špatné jméno. Vím, že je fit, a obdivuji ho za to. Ale nerespektuju ho.“

Otázky se však netýkaly pouze bojových sportů. Ani ve svém pokročilém věku se herec nehodlá vzdát hraní hrdinů, kteří mají co dělat, aby přežili, což dokládá i jeho připravovaný film Retribution (2023), a tak nemohla chybět otázka směřující na jeho stravovací návyky: „Můj jídelníček. Jím zdravé jídlo, nepiju. Nekouřím. Chybí mi cigarety. Dříve jsem cigarety miloval. Nekouřím už 28 let. Pokud kouříte, přestaňte kouřit. Myslím to smrtelně vážně. Jím ovoce a zeleninu. Před rokem jsem přestal jíst maso. Opravdu mi to nechybí. A dávám si pozor, aby na mém talíři vždycky byly brambory. Brambory jsou zdravé,“ říká Neeson.

Zdroje: Men’s Health, Csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Kto som? Filmový a v posledných rokoch aj seriálový nadšenec. No pri dlhých zimných večeroch nepoviem nie ani knihe, hoci tam fičím takmer výhradne na hororovej tematike.