Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Tina Ruland (56) je německá herečka, která se proslavila svými rolemi v populárních českých pohádkách Kouzelný měšec a Pták Ohnivák. Narodila se 9. října 1966 v Kolíně nad Rýnem a již od mládí snila o kariéře herečky.

Svou kariéru zahájila v roce 1987, kdy se objevila v německém filmu Das Mädchen mit den Feuerzeugen. Poté následovaly další role v německých filmech a seriálech, jako jsou Rosamunde Pilcher, Derrick nebo Siska.

Avšak nejvíce se proslavila díky svým rolím v českých pohádkách. V roce 1996 si zahrála princeznu Blanku v Kouzelném měšci, který režíroval Václav Vorlíček. Po úspěchu tohoto snímku ji Vorlíček obsadil znovu, tentokrát v roli princezny Eleny ve filmu Pták Ohnivák.

V roce 2000 se objevila v komedii Kalhoty v pozoru, kde hrála učitelku. Film však nebyl přijat pozitivně kritiky ani diváky. Tento neúspěch však neovlivnil její kariéru a stále se věnuje herectví. Tina Ruland se v průběhu let objevila i v dalších filmech a seriálech, a kromě toho se objevila i v reklamách a pracovala jako moderátorka.

Kromě herectví se angažuje i v charitativních projektech, jako je například organizace Togevah, která se zaměřuje na pomoc lidem v Africe.

Mimo své herecké kariéry se Ruland proslavila i jako Playmate měsíce března v roce 1988 a dvakrát se objevila na obálce Playboye, a to v květnu 1989 a v září 1995. Později však tohoto rozhodnutí litovala a zakázala společnosti zveřejňování veškerých svých fotografií.

Ruland je matkou jednoho syna jménem Jahvis (18). Žije v Mnichově a stále se věnuje své herecké kariéře. Její příběh ukazuje, že i díky jedné úspěšné roli se může herečka zapsat do povědomí diváků na celé generace.

Zdroj: wikipedia.org, csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA